Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi teherautóautó behozat...

Külföldi teherautóautó behozatal. áfa stb?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy 2015ös Iveco kisbuszt mobile.de oldalon egy német kereskedőnél. 14450€ +19áfa ami így felkúszik 17196€ -ra. céges autó lenne, nem kft csak egyéni vállalkozás de áfás vagyok.

Na az lenne a kérdésem, hogy ha megveszem és kifizetem ott neki azt a 17ezret, mert nyilván az áfás árat kell fizetnem ugye. Hazahozom, honosítom meg minden akkor én azt a német 19% áfát is le tudom írni költségként vagy vissza lehet azt is igényelni mintha itthon vásárlok valamit az itthoni 27% -al ?



2017. nov. 25. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Kknyveloddel beszélj de ha van eu adoszamod nettóban elhozhatod
2017. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen van eu adószámom, köszi. Azért írtam ki ide mert könyvelőm szabin van, a helyettese meg sülthal és háát gondoltam hátha van itt valaki aki nálam tájékozottabb
2017. nov. 25. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ennyi esze lehetne eu adószám esetén a tagállamok közti kereskedelem áfa mentes. Csak be kell vallani tehát virtualisan befizetni és egyből levonni. Így nincs fizetendő áfa. Ez 10 éve így megy.
2017. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De várj. Teherautó vagy busz ? A kérdés teherautó de busznak hivod utána. Busz esetén is nettóban hozod el majd egybol befizeted mert az áfa nem levonhato. Talán akkor igen ha személyszállítással foglalkozol de ezt már nem tudom nem vagyok könyvelő
2017. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott fizetsz áfát ahol forgalomba helyezed, és az ottani áfakulcsot.

Ha viszed a céges papírokat, akkor nettóba odaaják.

2017. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!