Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért hanyagolják el...

Sokan miért hanyagolják el télen az autót?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy nem tudja mindenki garázsban tartani.

Most, hogy itt a hideg nagyon sokan ugyan úgy indulnak mint jó időbe.

Ma kb. 25 aztót láttam úgy menni, hogy az összes ablak jeges volt rajta és csak a szemük elôtt kapartak egy kis lyukat.

A téligumi kérdésbe nem akarok belenenni mert azt sem használnak sokan és tudom, hogy attól, hogy téli még csúszik.

Vissza a jeges üvegekhez. Ezek az emberek miért nem bírnak 2 percet rászánni, hogy gyorsan lekaparják vagy jégoldóval lefújják az üvegeket???

Attól, hogy garázsban tartom a kocsit tettem a csomagtartóba sót, jég oldót, téli ablakmosót, kis lapátot, puha kefét, kis seprűt. (Sót mert hátsóhajtású a kocsi és ahol letaposott hó van néha nehézkes elindulni.)

Ezeket azért mert előfordulhat jegeses parkoló vagy éppen sűrű havazás ha valahol leparkolok.

Nem tudok úgy közlekedni, hogy csupa havas kocsival.

Garázsba is úgy állok be, hogy előtte a felcsapott latyakot leszedem.

Esős időbe a vizet is eltávolítom.


Csak én vagyok ilyen "beteg", hogy óvom a kocsit és az időjáráshoz alkalmazkodok??



2017. dec. 1. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Mert annyira fagyos a s*gguk, hogy azt a ket percet se akarjak a levegon tolteni.

Szerintem amugy ezert is birsagolni kene, iszonyu balesetek szarmazhatnak ebbol, hogy nem lat ki rendeseb a sofor.

2017. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Jó magyar szokás, hogy nem az útviszonyoknak és az időjárásnak megfelelően vezetnek! Ebből az következik, hogy télin is ugyanakkor indulnak dolgozni, mint nyáron, nem indulnak útnak korábban, ergo nyomni kell a gázt, ebből lesz a sok baleset. Nem a jeges út okozza (régen is volt jég), hanem a felelőtlenség, a felelőtlen vezetés és a folyamatos stressz, sietés.

Időben ha felkelne minden autó, lenne ideje az autót bemelegíteni és letakarítani (jégtől), és kellően biztonságosan, a megszokottnál picit lassabban és óvatosabban útnak indulhatnának. Ehelyett felkel a jómagyar, ránéz az órára, hoppá...elkések! Lemegy, vakar egy lyukat az üvegre, aztán hajts. 100-110km/h-val mennek nyárigumival -5°C-ban, mert különben nem érnek oda munkába.

5-10 perces többletutazás miatt sokan az életüket áldozzák feleslegesen! Inkább késs el, mint a tűzoltóknak kelljen összekaparniuk az árokból, netán a fáról!

2017. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Kihagytad, amikor csak a szélvédőről kotorják le a vastag hóréteget, aztán első lámpánál pislognak, hogy a felmelegedett tetőről előre csúszik a rengeteg hó és nem látnak semmit.
2017. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mert nincs kedvük, sietnek, vagy egyszerűen nem annyira igényesek az autójukra, mint mi, autószerető emberek. Kilátnak egy kicsit, oszt jóvanaz. 2 km múlva úgyis leolvad a jég a fűtéstől.
2017. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is teljesen normális ha az ember tart a kocsiban jégoldót, kislapátot, kötelet, bika kábelt, pokrócot, hóláncot.

Én is fűtött garázsból indulok reggelente.

De ha nem othonról megyek akkor körbe vakarom az üvegeket és leseprem a havat a kocsiról.

Az a szép mikor kanyarban/kereszteződésben a gyalogosokat teríti be a tetőn maradt jeges hókupac.

Tegnap reggel egy tizesre büntették a kollégámat a rendőrök mert csak előre egy kis lukat kapart magának. Bár ő fel volt háborodva, de szerintem nagyon is jogos volt.

2017. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


A pótkerék helyén van még a defektjavító spray, két pót ablaktörlő, elsősegèly csomag, 2 láthatósági mellény.

Meg ha hosszabb útra megyek még rakok oda egy 5 literes kannába gázolajat.

2017. dec. 1. 13:00
 7/17 A kérdező kommentje:

Az ablaklehúzó pedig azért van ott mert nem szeretem mikor oldalt és hátul vizesek az üvegek.

Olyankor gyorsan lehúzom a vizet vagy a vékony havat.

2017. dec. 1. 13:01
 8/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem is teljesen normális ha az ember tart a kocsiban jégoldót, kislapátot, kötelet, bika kábelt, pokrócot, hóláncot. "


Szerinted. Szerintem már nem. Mondom ezt annak ellenére, hogy nálam még 2x ennyi cucc van, mint nálad, plusz még csomó szerszámom is van az autóban, és teljes értékű pótkerék, emelővel, keresztkulccsal, meg mindennel. De meg kell érteni, hogy az átlagember nem foglalkozik ilyesmivel, főleg, hogy egy rakás pénzbe is kerülnek ezek a cuccok, de lehet nincs is rá szüksége soha. Főleg mikor már az indulás pillanatában 20 perc késéssel indul az ember oviba és munkába, akkor nem fogják 10 percig kapargatni az autót (mert egy kemény téli reggelen kell ennyi idő, míg teljesen körbekaparod az autót, főleg ha még egy kis latyakos hó is ráfagyott.

2017. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Tegnap reggel egy tizesre büntették a kollégámat a rendőrök mert csak előre egy kis lukat kapart magának."


A KRESZ melyik pontja alpján is?

2017. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez igen, kérdező, a fotón látszik hogY minden van a kocsolidban originalt állapotban mert soha nem használtad. Én ritkán állok szabad ég alatt, de nekem összesen van egy flakon amiben van szélvédő mosó koncentrátum az jo a jeget leszedni 10 MP alatt. Más nincs, soha nem is kellett.
2017. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!