Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A bmw-k függetlenül mindentő...

A bmw-k függetlenül mindentő megbízhatatlan autóknak számítanak?

Figyelt kérdés
5-ös bmw-t tervezek venni családi autónak,négytagú család vagyunk,nekem mindig is nagyon tetszett ez az autó,de mivel nem egy 20 éves rajkodó kisfiú vagyok,nekem a minősége a fontos.Hosszabb nyaralós utakra nyáron,gyerek elhozására az iskolából télen,ősszel tavasszal,magyarán az durva időjárási viszontagságok ellenére nyúznám sokat,és terjengenek olyan pletkyák is hogy ez az autó nem igazán bírja az ilyen stílusú használati módot,és nagyon gyakran tönkremegy,lerobban,függetlenül a korától vagy az állapotától...Mennyire megalapozottak ezek a negatív kritikák,vagy lehet hogy ilyen használati módra nem ez lesz az "én autóm"?(főleg annak a véleménye érdekel akinek volt rövidebb-hosszabb tapasztalata bmw-vel.)

#BMW #terhelés #kocsi #megbízhatósáng
2017. dec. 5. 15:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi az esetleges elgépelésekért!
2017. dec. 5. 15:32
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
A 3. motorral és a 2. váltóval inkább eladtam azonnal. Főleg a dízel a szörnyű. Ezt tudtam, így benzinest vettem. Azzal is így jártam. Legszívesebben felgyújtottam volna. Most CLA-t használok elégedetten. Ajánlom a figyelmedbe.
2017. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 D. Brasco ***** válasza:
Azt mégis milyen 5-öst vennél?tekintve hogy van már vagy 7 generációja meg kismillio motor változata?!
2017. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha megbízható családi autót akarsz, akkor a keleti piacon nézzél szét.

Pár hete néztem egy statisztikát a 2016 óta eladott autóknál jelentkezett hibák számáról. BMW lett a legrosszabb (Audi követte).

2017. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Talán a régi E39 volt az utolsó megbízható 5-ös BMW az M52-es motorral.
2017. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Nekem e60 van. Több évnyi spórolt pénzemen vettem egy 530d-t a kínálat legtetejéről. Szinte a legdrágább példány volt, aminek az árából vehettem volna sokkal újabbat is, de nekem az e60 tetszik...

Nem volt elég, hogy közel 4 milla volt az autó, amit a szerelők, ahol bevizsgáltattam vétel előtt, hibátlanra mondtak, de az elmúlt 2 év alatt amíg nálam volt, több, mint 2 milliót költöttem már szervízre.

Havi 2-3 ezer km-t megyek, főleg pályán, én szeretem taposni neki, de jelenleg van egy 10 éves autóm, ami 6 millióba került eddig, és most is kezd valami ciripelni benne, illetve kotyog az eleje.


Rengeteg barátomnak van E46, E36, E60, E92, F10...

Egy emberről sem tudok, aki elégedett lenne a márkával...


Jó autó, szeretem, jó vezetni, imádom a nyomatékát és a hátsó kerék hajtást. (persze a benzinesek a csúcs gépek, de én rengeteget megyek, havi 100 ezer felett tankolok így is)

Ahhoz képest, hogy 10-15 éves autóról van szó, mindenki megnézi, tekintélye van.

Viszont költséges autó!


Van ismerősöm, aki cégre vett egy X5-öt. Most 1 éves az autó, lízingeli szerencsére, így a szervízt állják, viszont a zsír új 30 ezer km-es verda több millióba került már a vételáron felül.


Tehát azt sem tudom mondani, hogy a 0 km-esek a faszák...


Szívesen meghallgatok egy véleményt, akinek legalább 2-3-4 éve megvan az autója, és csak a kopó alkatrészeket cserélte, évi 100-200 ezer ft-ért max.


Az én véleményem viszont az, hogy soha többet BMW, csak ha rámszakad a bank, vagy esetleg pálya autónak majd egyszer egyet!


Mercit kell venni, Porschet, talán még az audi is jobb vétel lehet. VW nel is sok a gond, az újakkal is.


Ha nem számít a prémium márka, mert nincs olyan gyökér felfogásod, mint nekem :D vagy nem számít mivel jelensz meg egy tárgyaláskor, akkor csak KELETI! Toyota, Mazda, Hyundai, Nissan stb.

2017. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Újként nincs velük semmi gond nálam a 4. BMW van, mind szalonból érkezett. Mindegyik 400.000Km körül került eladásra, és egyiknek sem volt semmi komoly műszaki gondja.


Hozzáteszem, mind dízel volt, illetve most is az van.

2017. dec. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Hirtelen mindenkinek bmwje lett. Minden kérdésnèl van 5 ember akinek ugyan az az autója mint a kerdèsben megfogalmazott........ micsoda véletlen.....


Ezeket az autókat nem kímélik, ami mégis jó állapotú az nem kis ösdzegbe kerül. Azért van erre ilyen hírük mert itt sufniszervízt kapnak visszatekerve párszáz ezret.

Amúgy semmivrl se rosszabb megbízhatatlanabb mint bármelyik másik német.

2017. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Csak akkor vegyél, ha "égni akarsz" vele!

:)

[link]

2017. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

E60 felejtős, ismerősi körömben 2-is van, milliókat költöttek az autókra de mindig jön valami következő hiba. A többi 5-öst nem ismerem.

[link]

2017. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!