Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszthat ilyen sokat...

Miért fogyaszthat ilyen sokat az autóm?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nemrég vettem egy Audi A4 Avantot 2.0 TDI 170le manuális 6-os váltósat (2007 b7-es). Kereskedésben vettem 217.000km-rel. Menet közben az autón nem hallani semmit ami arra utalna hogy bármi baja lenne az autónak. Elöttem egy tulaja volt a kocsinak és 0-idáig vezetve van a szervízkönyv is.


Az autó mégis több mint 7 litert fogyaszt úgy hogy tényleg figyelek arra hogy ne hajtsam és ne pörgessem.

Direkt azért is mentem különös odafigyeléssel vele hogy megbizonyosodjak nem amiatt sok a fogyasztás hogy úgy mentem vele ahogy nem kellene.


Ami nekem még nagyon fura az az hogy ha melegítés után elindulok az autóval és egyáltalán nem pörgetem 1-es 2-es 3-as de még 4-esben sem akkor is a pillanatnyi fogyasztásnál 12,5-20 literig ír ki. Pedig tényleg maximum csak 1100-1200 fordulatig van "felpörgetve" ezekben a sebességekben.


Mitől lehet hogy mégis ilyen sok a fogyasztás?

Azt olvastam több helyen is hogy 5,8-6,1 liter az átlag ezeknek az autóknak.


Köszi szépen a válaszokat előre is!



2017. dec. 5. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezt látatlanban így elég nehéz megmondani....


Lehet érzékelő hiba de lehet az is, hogy kopott a motor.

(ilyen autóknál a szervízkönyv nem garancia, kivéve ha ismerted az embert)

2017. dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig tényleg maximum csak 1100-1200 fordulatig van "felpörgetve" ezekben a sebességekben."


Már meg is válaszoltad a magas fogyasztás okát. A feltöltött dízel általában 1500-2500 ford/perc között fogyaszt a legideálisabban. Alapjárat felett egy kicsivel még rendes feltöltés sincs. A motort is kinyírod, ha túl alacsony fordulaton használod.

[link]

2017. dec. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióta módjára használod. 1200ig pörgetve nincs turbónyomás, csak erőlködik folyamatosan, ezért fogyaszt sokat. Más kérdés, hogy nem egészen hinném el amit a computer ír. Kúton teletankolástól teletankolásig mérd meg. Induláskor persze sokat ír, pár km után beáll valós közelire. Városi araszolgatással jön ki ez a 7 liter? Mert akkor az sem olyan vészes már eleve.


Nekem 2.0 CRTDI van (140 lóerő) 7,1-et eszik, de akkor dinamikusan használom (Autópálya GPS szerint 150, városban előzgetve, pörgetve.) De amint főút, csordogálás visszamegy 5,6-ra. (Az ilyen netes átlagokat meg fenntartásokkal kell kezelni, sokan lefelé kerekítenek...)

2017. dec. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A 7 liter egyáltalán nem vészes fogyasztás, pláne most a hidegebb időben és pláne, ha városban ennyi. Mit vársz egy 170 lóerős 2 tonna körüli autótól, termelje az üzemanyagot? Ez már nem a régi adagolós díelek kora.
2017. dec. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Forgasd el tovább hideg motorral is. Semmi baja nem lesz. Különben meg a fogyasztasod nagyon jó van egy 2007es VW tehát ugyanaz a motor 140e km alatt 8.4es átlagot nyomott Ujkora óta írva a fogyi mert cégautó és vezetni kell.
2017. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 D. Brasco ***** válasza:
67%

1)fogyasztást nem a computer mutatott ertekei alapján számolunk

2)nem tudsz vezetni

3)tél van

2017. dec. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Most olvasom melegítes után. A hét elején vagy múlt héten kipróbáltam a melegitest reggel amikor hideg volt pont a gyk. Eszement kérdései miatt. 40 percet kattogott magában a vas kb ennyi melegites kellett neki. Komolyan 40 perc alatt tudod te mennyi üzemanyagot eszik meg ?
2017. dec. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a fogyasztásod. A Spritmonitoron az ilyen autók átlaga 7,37 l/100 km.

Nem tudom, hol olvastál 5,8 litert, de többet ne olvass ott semmit. 5,8-at még az 1,2-es kisautók sem fogyasztanak, max a tulajok hazudnak ennyit saját megnyugtatásukra.

[link]

2017. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Itt egyetlen baj van, hogy bedőltél a gyári fogyasztási értéknek.
2017. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért olyan sok a 7 literes fogyasztás. Az 5,8-6,1-et esetleg talán akkor hinném el ha folyamatosan megyek több száz km-t az autópályán nagyjából egy fix utazótempóval.
2017. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!