Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vadi új Audi Q7 3. 0 TDI-t a...

Vadi új Audi Q7 3. 0 TDI-t a szalon castrol edge 5w30-al töltötte fel, érdemes lenne egyből cserélni?

Figyelt kérdés
Ismerősömék (nyílván nem én) most a héten hoztak el aegy Q7-est a szalonból majd kezükbe adtak 1 literes castrol edge 5w30-at hogy majd töltögesség utána ha jelzi a gép. Ahol eddig voltam autószervízben ott mint elkerülték a castrol-t arra hivatkozva, hogy pocsék minőségű. Ha bemegyek a bárdiba és kérek egy sima 10w40-et akkor egyből castrolt adnak, de ha rákérdezek, hogy ezt töltené-e az autójába akkor utána egyből egy total-t ad a kezembe. Ebből kifolyólag kérdezem, hogy nem kéne-e egyből cserélni?
2017. dec. 10. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De, biztos a bardiban lévő elado sokkal de sokkal jobb autót tud gyártani mint az Audi és jobban is ért hozzá azért ül az arukiado ablaknál.
2017. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Első olajba általában raknak egyéb adalékokat is, amire szüksége van a motornak első pár száz kilométeren.
2017. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Első pár száz = az első kötelező szervizig. Akkor meg kaphat más adalékot, szóval ne szórakozz ezzel, márkaszerviz tudja mit csinál.
2017. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Várj, most mi a gond? Ennyire szemét márkának nézed a Castrolt?

Csak azért kérdezem, mert én vagy 15 éve mindenbe Castrolt öntök. Éppen a negyedik Audimat hajtom jelenleg.

2017. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy régen nagyon jó minőségű volt a castrol de manapság már nem számít annak. Az a autószervíz amelyik lelkiismeretesebb a munkája után az nem a hordós castrol-t öntöget bele az autókba hanem motul-t, eneos-t vagy total olajat.
2017. dec. 10. 17:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy hülyeség, ezt a sorrendet csak te állítottad fel a fejedben. Annyi a Castrollal a helyzet, hogy néhány éve ezt a márkát hamisították a legjobban az olajhamísítók. De ettől az eredeti még mindig nagyon jó. És bizony ám, a márkaszervizek hordós olajat tesznek az autóba, márkától függetlenül (én mikor márkaszervízbe vittem még az autót garancia miatt, saját magam vittem az olajat, 5 és 1 literes kiszerelésben).
2017. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

egyrészt 10W40-et hülyeség manapság akármilyen autóba is rakni. de egyébként ezt is a használati utasítás leírja:


ACEA C3 szabványú SAE 0W-30 vagy SAE 5W-30 olaj kell bele, és az audi is a castrol edge professional olajat ajánlja bele.


másrészt ez a "xy olajat kell az autóba rakni, mert a többi mind rossz" mindig is hitvita lesz. gondolom nincs olyan autószerelő vagy ismerős, aki az összes olajat összehasonlította szerkezeti szinten, és alá tudja támasztani azt, hogy a nevesek olajak közül melyik az, ami trágya minőségű manapság...meg persze ahány történet, annyi autó annyiféle használati jellemzőkkel, szervízelőélettel.

2017. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass rájuk! Ha elhoztad a kocsit akkor azonnal engedd le a Castrolt és töltsd fel MOL Botonddal! Több ezer MTZ nem hazudik! :D :D :D
2017. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7 10w40-et csak úgy általánosságban írtam. A 10 éves vasaló swift-be is eneos 5w30-at rakok bár már hallottam szerelőtől aki szerint a hígabb olaj kinyírja a motort.


Az audi motorháztetejét felnyitva pedig végig van matricázva castrol logóval mert ahogy írtátok ezt ajánlja a gyár, tehát annyira rossz tényleg nem lehet. Már csak az a kérdés, hogy van-e ennél jobb? Megérné-e mondjuk későbbiekben egy Motul 8100 x-clean+ 5w30-ra váltani?

2017. dec. 10. 19:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs jobb és biztos van
2017. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!