Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtókábel hiba lehet vagy...

Gyújtókábel hiba lehet vagy trafó?

Figyelt kérdés

Fiat Punto 1.2 16V autóról van szó, 2000-es évjárat.


Ma egyik kereszteződésben csak rántott egyet a motor, és onnantól éreztem, hogy 1 henger mínusz.

Hazaérve kikapkodtam a gyertyákat belőle, max 1000 km-t ha mentem velük, újak. BOSCH 4 elektródás gyertyák.


2-3-4 hengernél szép száraz őzbarnák, de az 1-es hengerből fekete kormosan és benzinben úszva jött ki. Törölgettem, szagolgattam, azt hittem olajos, de nem, mert olajat csak annyit eszik, amennyit mondtak is a Castrol-ra.


/ Több embertől hallottam, hogy az olasz autók nem nagyon szeretik a Seleniától különböző olajakat állítólag, nekem el is csípett belőle 2000 km alatt 2 dl-ert. Seleniából 10 000-ig semmit nem eszek, de most csak Castrolt tudtam hozzá venni. /

Szervizben is azt mondták, hogy ha nem Seleniával csinálom az olajcserét, akkor 1 liter / 1000 km-ig normális az olajfogyasztás.


Vettem bele másik gyertyát, hogy mondom lehet a gyertya megadta magát, abból is lehet hibás darab. Betettem az újat, ugyanúgy nem megy az a henger.

Trafót úgy tudom egy közös van benne, így ha az szállt volna el, gyújtásom sem lenne, de javítsatok ki, ha tévedek!

Gyertyakábelt írták még, hogy szereti időközönként megeszegetni őket, de a tünetek alapján szívesen fogadom tapasztaltabb emberek véleményét!


Előre is köszönöm!



2017. dec. 13. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a típust, de nem tudod felcserélni a gyertyakábeleket? Ha igen, akkor azzal ki lehetne szúrni hogy az-e a hibás.
2017. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha alapjáraton rezeg a kasztni akkor trafó.
2017. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most úgy van, hogy ingadozik az alapjárat, a kasznin max azt a rezgést érzem, ami a 3 henger miatti egyenetlen járásból jön. Mikor felpörög, akkor elcsendesedik, nyilván, mert megvan a fordulat, és így nem hat ki annyira az 1 hiányzó henger.


A trafót hogy cserélem? A gyújtókábelek a motor oldalára vannak rádugdosva egy 4 pólusú dobozra. Az lenne a trafó?

(Letöltöttem anno a könyvét, most nyálaztam át, de ilyen cserékről szó sincs benne sajnos.)

2017. dec. 13. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a "doboz" a gyujtáselosztó. Egyesével húzogasd ki a kábeleket nézd meg,hogy jól érintkeznek-e,keress rajtuk hibát.Javítsatok ki ha tévedek. Az olasz gépekhez nem nagyon értek.
2017. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Első körben cseréld ki a gyertyát a problémás hengerben. Ha ez nem oldja meg a problémát, akkor valószínűleg a hengerfej tömítésed okozza a problémát, esetleg átégett ...stb. Ez utóbbi nagyon költséges mutatvány.
2017. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kb. 20-25 000-el ezelőtt volt egy motorgenerál rajta.

A hengerfejet akkor teljesen javították, 16 szelepből 12-ő cserélve lett + síkolás. Új gyűrűk, hajtókarcsapágyak, főtengelycsapágyak.


Vizet néztem, azt szerencsére nem eszi, viszont mióta betettem az új gyertyákat, eléggé nehezen melegszik be a blokk, sokáig ingadozik a hőmérséklet, aztán persze beáll.

Termosztátot tavaly decemberben megfőztük, mikor cseréltük a hűtővizet, semmi baja nem volt, szépen nyit és zár. Nyáron semmi melegedési probléma nem volt vele, csak most a hideg beálltával jött elő.

2017. dec. 14. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ennél a motornál gyakori a gyertyakábel hiba én azzal kezdeném. Nekem a 3. szett van az autóban már.
2017. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi hozzászólásokat, de tegnap sikerült megoldani. Még világosban ki tudtam szedni a gyertyakábeleket, hogy kimérjem őket műszerrel, de nem volt rá szükség. Az adott hengernél a pipa oldalán volt egy szemmel is jól látható, gombostű fej nagyságú szénfolt, körülötte fehér lerakódás, és ebből a "lyukból" minden irányban villámszerű szénlerakódás indult ki. Szóval áthúzott a pimasz pipa.

Kapott 4 új kábelt, most szépen dorombol. :)

2017. dec. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!