Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol szerveznek rali versenyeket?

Hol szerveznek rali versenyeket?

Figyelt kérdés

Idén amire tudtam itthon (Mo-n) elmentem, mint néző. Már vagy 20 éve nagy rendszerességgel vagyok nézője a sportnak de már egyre kevésbé tetszik. Az utolsóra is csak 2 csapat miatt mentem ki, ők jók is voltak, nagyon látványosat mentek de a többi kb. 50 induló egyáltalán nem. Még az összkerekesek elmennek, de már ott is nagyon sok sofőr a jó időeredményért hajt így nem igazán mennek "élvezetesen". Első kerekes autókról meg szerintem ne is beszéljünk, azzal csinálhat akármit a sofőr az halott marad ugyanúgy (időre nem, csak látványra).

A régi Zsigulis, diagonál gumis időszak volta a kedvencem, erre a látványvilágra vágyom ismét. Ezt hol lehet szerintetek elérni? Azt tudom hogy idehaza a szervezés semmit sem ér, egyre többen már csak külföldön versenyeznek. Valamelyik szomszédos országban tudtok olyan eseményeket amire szerintetek érdemes lenne kimenni?



2017. dec. 20. 11:55
 1/6 D. Brasco ***** válasza:

Ha ennyire látvány kell akkor ott van az évente megrendezesre kerülő hegyi drift Bélapátfalván!

Vagy a trackwood máriapócson stb stb......

2017. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, ismerem őket. A Bélapátfalvain voltam valamelyik évben. A drift versenyek nem igazán tetszenek, bár ha mondjuk földes úton vagy murván is szerveznének akkor arra biztos elmennék. Raliban az egyik legjobb dolog szerintem (ami ha nem lenne akkor valószínűleg nem is mennék) hogy ott lehetünk közvetlen a pálya szélén, sokkal izgalmasabb úgy mint egy lelátóról figyelni az egészet.

Egy nagyon jó barátommal járok már min. 10 éve a szóban forgó rali versenyekre. Mikor már halljuk hogy jön a következő autó akkor eleinte csak megtippeltük hogy milyen autóról lehet is szó, utána már a motor- és a kipufogórendszer készítőjét próbáltuk meg megállapítani a hangból, most ő meg már ott tart (nekem sajnos nincs ilyen jó fülem), hogy az autók eszközölt nagyon kis változtatásokat is meghallja. Múltkor is mondta hogy, na ennek megint más hangja van tuti állítottak rajta, és utána a következő versenyen sikerült is beszélni a sofőrrel és le volt döbbenve hogy kihallotta, mert igen, pár fokkal eltolták a vezérlést azon a versenyen.

Na, szóval nem csak a látvány számít hanem az egész élmény. A hang, a rezgés, az élményteli várakozás, a közvetlenség (pl. normálisak a versenyzők is, ha odamegy hozzá egy "néző" akkor nem hajtja el a fenébe) stb.

2017. dec. 20. 12:44
 3/6 D. Brasco ***** válasza:

"hogy ott lehetünk közvetlen a pálya szélén, sokkal izgalmasabb úgy mint egy lelátóról figyelni az egészet"


Ezek az idok azért elég regen elmúltak......ma mar egyetlen hivatalos rendesen szervezett versenyen sem lehet csak ugy a pálya szélén álldogálni!

2017. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyere ki a Szilveszter Rallyt!!! December 27-28-29 Mogyoród, Hungaroring! 5. Eve közel 300 autó, ebből 100 Lada és majdnem meg ugyanennyi Bmw és itt mindenki a nézőknek megy mert ez már évvégi buliverseny ;)
2017. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Utolsó vagyok! Hogyha érdekelnek részletek, írj privátot. Én 2013-ban voltam először. Akkor volt a 15., a jubileumi. Akkor 249 autó volt és ebből 96 Lada. Ez volt az 1. Népszerű, 2013 előtt alig volt 200 autó. De 2013 óta minden évben csak növekszik a nevezők száma!!! Mi 2013 óta minden évben járunk, és amíg élek, mindig ott leszek!!! Ez az év legjobb versenye!
2017. dec. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A jó édes ***** válasza:
50%
Éppen hogy örülni kéne neki, hogy egyre kevésbé a látványról szól a sport és végre versenyezni akarnak a versenyzők. Rengeteg kaszkadőr bemutató meg street fighter show és cirkusz van az országban amit lehet helyette nézni, ha a látvány számít - de a rally legyen rally.
2017. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!