Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni,...

Milyen autót érdemes venni, TSI/TDI motorok megbízhatósága?

Figyelt kérdés
Nos ! Első autóm vásárlására került a sor . Ami nagyon tetszik az a wv jetta 1.4 tsi 2015-16 os , passat 2.0/1.6 cr tdi 2012-13-as évjárat. Próbáltam is már 1-2 t és nagyon tetszik a menetteljesítményük , maga a komfortérzet vezetés közben , de egy kicsit félek attól , hogy nagyobb zsebbenyúlós meghibásodás ér majd utól. Tudom , hogy a régebbi láncos tsi hibákat már orvosolták , de ettől függetlenül ott van a turbó vagy esetlegesen a kettőstömegű (úgy olvastam némelyik tsi-be pakolnak ilyet is ) . A tdi-ben úgyszint turbó és kettőstömegű stb. Mennyi a két típús fenntartási költsége egymáshoz viszonyítva ? Úgyhallottam már mindkét motortípus elég bonyolult , és nem sok választaj el őket. Az autót rövidtávon használnám kb napi 20-30 km . Ami még szóba jöhetne nekem azok a focus ecoboost motorjai , arról esetleg infók vélemények érdekelnének , jobbak mint a vw motorok ? . A válaszokat előre is köszönöm :)

2017. dec. 21. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Fenntartási költségben az új modern csodabenzinek és csodadízelek nagyjából megegyeznek. Már mindegyik bonyolult.
2017. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kettőstömegűt a konszern ~2000óta használ a benzines autókban is, tehát ez nem újdonság (bár aki nem engedhet meg magának 2-300e kmenként egy 150-200e ft-os kiadást az ne vegyen autót vagy 4évente cserélje újra). Turbó az meg használat függő, nyilván a start-stop rendszer városban előbb utóbb hamarabb kinyírja mint normál használat esetén elkopna, de ha kegyelmes vagy az autóval 300e km-t simán el kell futnia a turbónak.

Én a jettát venném, azért mert fiatalabb és 1-2év alatt hátha nem gyilkolták meg annyira mint a passatot 5év alatt.

2017. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na hát a VW az az autó, amiből dízelt kell venni mindig. Mert azt tudnak gyártani jót. És ezek az újabb 1.6-os és 2.0-ás CRTDI-k nagyon jók.
2017. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
#3 A csalószoftveres 2.0CR kifejezetten tartós.
2017. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Es turbon , kettostomegun kivul ? Tsi-nel lehetseges egy kozel 1 millas javitas valami okanal fogva ? Gondolok hasonlo problemra mint a tdi-nel a porlasztocsucsok , nagasnyomasu rendszer csrejere ?
2017. dec. 22. 04:22
 6/6 anonim ***** válasza:

A start-stop rendszer nem nyír ki semmit, nekem van benne. Igazából baromság az egész azért, mert nem spórol, cserébe a gyártó elmondhatja, hogy ő megtett mindent ennek érdekében. 10 lámpából 8-nál nem állítja le a motort, nincs miről beszélni. Nem hülye az, nagyon sok szempontot figyel a leállításhoz. Vagy hidegnek ítéli a vizet, vagy melegnek, vagy az akkufeszültség nem tetszik neki vagy a turbóhőmérséklet, de még előtte a motorterhelést is figyeli vagy azt hányszor kellett leállnia. Első lámpánál megáll, esetleg a másodiknál, utána meg a következő 8-nál nem. Persze sok kicsi sokra megy, ha minden autó ilyen lenne az lehet spórolna valamennyit globálisan, de nagyjából annyi értelme, mint a porszívó teljesítmény korlátozásnak...


Egy milliós szervizköltsége sose volt a TDI-nek, be tud dögleni a porlasztó, be tud dögleni a szivattyú, a kettőstömegű, a turbó. De soha nem egyszerre és elég valószínűtlen, hogy egy gazdán belül. TSI-nél a láncszakadás ami komolyabb gondot okozhat, de az se éri el a fél millát se.


Ekkora távra jó lenne neked egy 1.4-es TSI, de 2012-től felfele.

2017. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!