Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aksi nyugalmi áramfelvétel?

Baltaarcúu kérdése:

Aksi nyugalmi áramfelvétel?

Figyelt kérdés

Hogy tudom rendesen multiméterrel ellenőrizni, hogy szívja-e valami az aksit?Neg.kábel le,ehhez hozzáérintem a m.méter neg.kábelét,aztán az aksi pozitív részéhez érintem a m.méter pozitív kábelét?

Ha megvan a ludas,mondjuk a rádió,mit csináljak vele?A rádió a sz.r,vagy a bekötése lehet?



2017. dec. 25. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A multimétert árammérő állásba állítod, a mérőkábeleket is megfelelően csatlakoztatod hozzá. A pozitív sarut leveszed és az akummulátor pozitív sarkára kötöd a multiméter egyik kábelét, az autó pozitív sarujára pedig a másikat.

Magyarul sorba kötöd.

2017. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Aztán nem tudni milyen az autó és hány kódot kér (rádió etc.) utána ahhoz, hogy működjön.

A mérés eleje jó, bár én inkább a negatívot piszkálnám, de végülis meindegy, de ahhoz csak 1 kábel megy.

Saru csavar CSAK! meglazít, árammérő állásban egyik zsinór a testre, másik az akku csapjához.

Na most lemelni a sarut, épp csak annyit, hogy ne érinkezzen (megfigyelted, hogy végig áram alatt marad a kocsi?) és árammérő leolvas, értékel a látottakat.

Saru vissza...

2017. dec. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csabi te vagy az? Merül az RS octavia akkuja?
2017. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak megfontoltan ám a soros árammérést, mert a műszer biztosítékát hamar kisütheti!

Az én kocsim pl. saru visszarakáskor dudál hármat és az elektronikák egy része is aktiválódik, azaz nagy az áramfelvétel. Első méréshez a legnagyobb méréshatárra tedd a multimétert, azt talán kibírja.

Ha azt sem bírja, akkor így csináld: elsőre nem veszed le a negatív sarut, azaz a testkábel még vezessen. Testre kötöd a műszer egyik, negatív sarura a másik pólusát, azaz párhuzamos lesz a műszer a testkábellel. Ha így is látsz áramot, ne ilyedj meg, természetes jelenség, mivel a műszer söntje és a vastag testkábel ellenállása közel eshet egymáshoz, így folyhat mérhető áram.

Végezetül a testre és a negatív sarura fixált műszer mellett oldod a testkábelt. Íly módon az összes áram már csak a műszeren fog folyni és elkerülted a rácsatlakozáskor fellépő tranzienst.

Szikrázást elkerülendő fordított sorrendben szereled le a mérési konstellációt.


Ez a módszer csak az összes nyugalmi áram mérésére szolgál. Hogy pontosan melyik fogyasztó nem alszik rendesen, azt legegyszerűbben a biztosítékok kihúzásával lehet megfigyelni. Egyszerre mindig csak egyet oldj és figyeld az áram változását! Ha nem az volt a ludas, akkor bizti vissza és jöhet a következő.

A biztosítékokat is célzottan keresd, azaz mindig tudd előre, hogy épp mely fogyasztókhoz tartozó biztit oldod!

Sok sikert!

2017. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!