Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 29 levezetett óra után otthagy...

29 levezetett óra után otthagytam az autós iskolát. Van valami feltétele annak, hogy ott tanulhassak? Elég csak a képzési igazolást (amit két példányban kaptam), és az eüt felmutatni? Hány évig van időm befejezni a forgalmit?

Figyelt kérdés

Az új autós iskolánál plusz 5 órát szeretnék még venni és befejezni a forgalmit.

Köszönöm szépen a segítséget!



2018. jan. 2. 01:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Tehát van valami feltétele annsk hogy az új autós iskolánál tanulhassak,amit választottam?
2018. jan. 2. 02:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, 30 órának kell meglennie + ha nem vagy magadban biztos, vagy az oktató úgy látja, hogy kell + óra, akkor vehetsz még.

29 órát kibírtál már, miért akarsz váltani?

Egyébként lehet, és át is vesznek, ha nem futottál ki a határidőből, és tudnak veled foglalkozni. Ha jól emlékszem, a beiratkozástól számítva a sikeres kreszt 1 évig teheted le, a vezetést meg 2, de lehet nem így van, rég vizsgáztam.

Vinned kell az összes papírodat átiratkozásnál, amit a mostani iskoládtól kell elkérned, ha nincs minden nálad.

2018. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vizsgázni egy másik oktatóval,másik autóval kellett volna és ezt a vizsga előtt egy nappal közölte,mert neki dolga lett.

Két példányban kaptam képzési igazolást. Van nem kaptam meg akkor minden papírt?

Márciusban lett meg a keressük, tehát akkor 2019 márciusig van időm a forgalmi vizsgára?

2018. jan. 2. 13:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Márciusban lett meg a kresz. Kijavit a telefon bocsi
2018. jan. 2. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Beiratkozástók számítva van 1 éved a kreszre, beiratkozástol számítva van 2 éved az eü-re, és a sikeres forgalmi vizsgára. Én így tudom, de egyszerübb lenne megkérdezni az iskolát.


Én is jártam így, az oktató autó elromlott, másik autóval kellett menni vizsgázni, de ha az ember már vizsgázik, nem véletlen, akkor annak minden autót el kellene tudnia vezetni. (Elötte gondolom mehettél volna vele pár kört, és ha szól az oktatód, hogy eddig nem ezt vezetted, talán elnézőbbek lesznek, ha nagyobb gázzal indulsz el.)


Az, hogy milyen papír van nálad jelenleg, nem tudjuk..

2018. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rajta kell lenni az adataidnak, az iskola adatainak, illetve, hogy miből mid van meg (kresz, vezetés (órák száma), e.ü.. természetesen pecséttel ellátva. Aztán + költségért átvesznek. Gondolom így megy, nem annyira bonyolult.
2018. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Képzőszerv-váltásnál az autósiskola kiállít egy igazolást a kresz vizsgádról és a levezetett óráidról, amit a fogadó képzőszervnél kell leadni. A hatóság felé is le kell jelenteni a változást ennek az ügyintézése 3 nap, ha megyét is váltasz, akkor 30 nap. A 29 óra az alapóra, ennyivel nagyon kevesen tudnak átmenni a forgalmi vizsgán. A plusz 5 órát honnan vetted, az oktatód javasolta? Olyat eleve lehetetlen csinálni, hogy a forgalmi vizsgát másik autón+másik oktatóval köteleztek megcsinálni, ehhez ugyanis szintén új vezetési kartont kellett volna csinálni neked. Mindenesetre 29 óránál képzőszervváltást kérni, úgy hogy egy teljesen idegennél akarsz 5 órával vizsgára menni, az 90%, hogy bukás lesz, a 10% az is a szerencse! Sok sikert!
2018. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!