Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson újítás/tuning?

Simson újítás/tuning?

Figyelt kérdés
Van egy schwalbe-m. Fel akarom újítani, de közben húznám is egy picit a teljesítményt. A kérdésem az lenne, hogy 65 ös alap hengert néztem, meg egy 60/4 est. Melyik lenne a jobb? Nagyobbat nem akarok nézni, mert nem akarom marni a blokkot. Főtengelyt cserélnék, de a gyári méret jó a nagyobb hengerekhez is? Ezekhez még nem kell megerősített főtengely ugye? válaszokat előre is köszönöm

2018. jan. 7. 18:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah, és 19 es karburátorom van mellé
2018. jan. 7. 18:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
20 éve bütyköltem Simsonokat, így nem vagyok benne napi szinten. A Schwalbe-val az a baj, hogy nagy a légellenállása. Én a helyedben eladnám, és vennék egy S51-est. Ha maradsz a Schwalbenál, akkor egy csomó módon lehet növelni a teljesítményt/végsebességet. Minőségi csapágyak, olaj a blokkba, nagyobb fúvókák, beömlőket felpolírozni, amit lehet leszedni, vagy kikönnyíteni,első-hátsó lánckerekekkel variálni. stb. A Schw. akkor szép, ha eredeti, retró sílusban van felújítva, de egy S51-ből tudnál csinálni endúrót, vagy sportos verziót is.
2018. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Légellenálláson gondolkodtam én is. De nekem nagyon tetszik a schwalbe. lefesteni egyszínű feketére, kormány alá fa elemet, meg a lábtartó is lakkolt fából, hát ez nekem nagyon tetszik. pont ezért újítok schwalbe-t. meg mert ez van.
2018. jan. 7. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem A 60/4 esetén a gyári főtengelyt nem kell cserélni, tehát az lenne a jobb választás. Csapágyakat, viszont ki kell cserélni jobb minőségűre, hogy a főtengelyt ne verje szét. Ha a főtengely lóg csilingel, akkor mindenképpen cserélni kell.

Én schwalbe- nél sokkal többre értékelem a gyári állapotot, bár ha fabetétes gondolatai vannak ám legyen.

menet teljesítmény érdekében, még a hajtás fogaskereket is cserélném 60-as henger esetén. Ki kell cserélni a kipufogó rendszert is egy belső rezós rendszerűre. 15% - 20% teljesítményt fog jelenteni minimum.

2018. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És akkor hanyas első fogaskereket birna el? 18 as mehet rá? Mennyi lesz így a vége?
2018. jan. 8. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem cserélődnek a fotengelyt jobb minőségű re ha nem akkor egy idő után csorogni fog. S51 sehol nincs a Schwalbe-hoz minőségben sem kinezetben sem.
2018. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!