Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerelhetek halogénes fényszór...

Szerelhetek halogénes fényszóróba xenont ha a lámpatesten fel van tüntetve, hogy H1 or D2S?

Figyelt kérdés

2018. jan. 7. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben van az autóban automata szintszabályzó és fényszórómosó berendezés, akkor a lámpatestbe elképzelhető, hogy beszerelhető a xenon izzó. Természetesen a hozzá szükszézes nagyfeszültségű áramkörrel együtt.
2018. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
konkrétan Mazda 6 2005 évjáratról van szó amiben gyárilag is volt xenon de ebben nincs... az érdekelne, hogy a vetítés kepe nem-e lesz nagyon rossz? automata állítás és mosó nincs (utóbbi megoldható) de egyszerűen nagyon gyenge fénye van és így félek vezetni este! :(
2018. jan. 7. 20:28
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerlehetsz, mert elbírja, belemegy, s vilagít is.


De az más kérdés hogy ez szabályos-e.

biztonság miatt nagyon nem mindegy, hogy az erős fénycsóva miként világít, hiszen ami a sofőrnek alapvetően előny, az rosszul beállított lámpa esetén a szemből jövőnek fokozott hátrány, őt ugyanis vakítani fogja intenzívebben az izmos fény. Ennek kiküszöbölésére a Xenon fényszóróval felszerelt autók számára kötelező az Európai Unióban (és a hazai szabályzás szerint is) az automatikus szintszabályzás és az automatikus mosóberendezés, továbbá az is alapkövetelmény, hogy Xenon izzót csakis az ilyen fényforrás számára kialakított világítótestbe szabad építen

ni. (Ezt a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990 (IV. 12.) KöHÉM rendelet szabályozza.) Az előírásból következően a HCR, HC, HR, stb. jelzésű fényszórókban csakis halogén izzók (H1, H3, H4, H7, stb.) használhatók, mivel e fényszórók csak a típusra előírt izzókkal képesek maradéktalanul teljesíteni a megvilágításra vonatkozó követelményeket.

2018. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

U.I.: a te gyári lámpád szana széjjel fogja szórni a fényt. Jól meg is büntetnek és jobban sem fogsz látni emiatt.

Általaban ezeknek más foncsoruk van. Ami állítja a szórást is.

2018. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szórásállítós foncsor?
2018. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jön össze ez a H1 or D2S, mert a H1-es izzó belepottyanik a D2S helyére, az utóbbi meg nem férne bele a H1 lukába.
2018. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ha nagyon szórni fog és vakítani akkor biztos nem marad benne nem vagyok az a fajta... biztos be lesz állítva és tesztelve +ahogy tudom lehúzva a magasságállítóval! a lámpára ez van írva én is meglepődtem és azért gondolom, hogy nem lehet olyan rossz a xenonnal sem a szórás

azt is megértem, hogy sokan megijedtek és elkülditek egy helyre az embert mert féltek, hogy +1 aki vakít szembe de higgyétek el az sem jobb ha vakon megyünk előre! de elismerem ha vakít akkor nincs helye benne! csak az érdekelt, hogy mire számítsak teljesen kidobott pénz vagy lehetséges a siker?

2018. jan. 7. 20:50
 8/17 anonim ***** válasza:
Javaslok első körben egy projektor cserét, hidd el sokat fog hozni még H1-el is.
2018. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csináld meg normálisra, az eredeti gyárira és jónak kell lenni.

Ne sufni tuningolj, az úgy se lesz jó.

2018. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 D. Brasco ***** válasza:
Valamit benezhettel mert ilyen a vilagban nincs hogy a H1-es izzo helyere jo legyen a D2S.......se a foglalatiuk se a méretük egyszeruen semmi nem egyezik......
2018. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!