Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelentenek ezek a számok...

Mit jelentenek ezek a számok az akkumulátoron?

Figyelt kérdés

565 105 072


Ezek mit jelentenek, tudtok nekem segíteni ? :)



2018. jan. 9. 13:15
 1/10 A kérdező kommentje:
illetve még ez hogy : RC80min
2018. jan. 9. 13:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen azonosító szám. Nem szükséges az ismerete.

Az RC80min meg annyit, hogy jelent teljesen felöltött állapotból kiindulva 80 perc alatt merül le (ha jól emlékszem) 10,5 Voltra 25 Amperes áram esetén.

2018. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*annyit jelent, hogy teljesen
2018. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet.

Az a baj hogy az a 9 szám valamiért fontos mert az egyik vizsga kérdésben benne van és sehol sem találom :(

2018. jan. 9. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Megtaláltam: [link]

7. oldal


Még egy indok hogy egyre rosszabb a vizsga. Nekem jelenleg egy fél éves Banner akkumulátorom van, most néztem meg azon nincs ilyen jelölés.

2018. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyom de nagyon de nagyon szépen köszönöm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
2018. jan. 9. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is megnéztem négy különböző akksin, egyiken sincs még csak hasonló jelölés sem. Ez valami nagy átb. lehet szvsz.
2018. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A VW csoport autóinál már egy ideje úgy van, hogy akkumulátor cserénél a gyártókódot és ezt a számot be kell "programozni" az autónak.

Ez azért jó, mert akkor pont úgy fogja az autó tölteni, ahogy az akkumulátor gyártója azt előírta, és (állítólag) ettől megnő az akkumulátor élettartama.


Nem vagyok autóvillamossági szakember, hogy megítéljem ez mennyire állja meg a helyét, de pl. az én 2013-as Skodám szervizkönyvében ez van.

2018. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk lehetséges. Van benne valami. De ettől függetlenül épp az autógyártók azok, akik miatt hamar tönkremennek az akkumulátorok. Ezzel a lépéssel is csak azt a látszatot keltik, hogy az a céljuk hogy minél megbízhatóbbak legyenek az autóik. Ha tényleg fontos lenne a hosszú élettartam, akkor úgy terveznék hogy nagyobb akkumulátorok is beférjenek a járműbe. Az én autómba gyárilag 55 Ah-s aksit írnak elő. Mikor új korában megvettem az is volt benne. 1 évet bírt, utána cseréltem egy másik (a legjobbnak mondott) szintén 55 Ah-sra. Ez 1,5 évet bírt, utána vettem egy nem túl drága 72 Ah-sat, kis átalakítás árán be is tudtam szerelni. Ennek már 8 éve és semmi baja sincs (igaz most már fél éve a kocsin kívül üzemel).
2018. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ETN

A kilencjegyű európai típusszám (Europäische Typ-Nummer,

ETN) lehetővé teszi az akkumulátor egyértelmű azonosítá

-

sát.

1. csoport: Az első három jegy a névleges feszültséget és a

kapacitást adja meg. Az első helyen található 5-ös szám 12

Voltos akkumulátort jelent, a két utána következő számjegy

a névleges kapacitást mutatja.

2. csoport: A második számjegycsoport a gyártóspecifikus

felépítési formák folyamatos számozása.

3. csoport: Az utolsó három számjegy 10-zel szorozva meg

-

adja a hidegindítási áramot az európai szabvány szerint.


[link]

2018. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!