Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorvezérlő alapján meg...

WallStreet kérdése:

Motorvezérlő alapján meg lehet keresni az alvázszámot?

Figyelt kérdés

Helló mindenki !

Tudom kicsit röhejes a kérdés ugyanis úgy gondolom,hogy az autó motorvezérlője alapján nem lehet megkeresni a gépjármű alvázszámát,de hátha tévedek.A problémám pontos oka az lenne,hogy a francia autóm, aminek a márkája és a típusa nem publikus a szervízben áll kerek 3 hónapja.Az autó hibája az ECU fedélzeti számítógép(motorvezérlő) korrodálódott,ezért a márkaszervíz mindenáron ragaszkodik hozzá,hogy cseréljük ki.Ehhez a cseréhez nem elég beszereznem az ECU-t hanem még az autó alvázszáma is kell amiből kiszedik a fedélzetit..Mind idáig 2x vásároltam alkatrészt de először hibás volt a hozzá adott alvázszám,aztán sérültnek nyílvánították a másikat.Az az én legfőbb problémám az,hogy akárhonnan is vásárolok nem tudnak adni alvázszámot..ugye senki se számít rá a bontás során,hogy kelleni is fog valamihez az alvázszám.


Esetleg létezik olyan weboldal vagy program vagy applikáció amivel a motorvezérlő alapján megtudom keresni az alvázszámot?


A rizsáért meg elnézést,csak gondoltam bevezetlek titeket a történetbe,hogy tudjátok pontosan miért is írtam ki ezt a kérdést.



2018. jan. 10. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hiszem. Sőt tovább megyek, szerintem senki sem (még a szerviz dolgozói sem) fogják tudni leellenőrizni, hogy egy ECU száma passzol-e egy alvázszámhoz. A korrodáltságból arra következtetek, hogy egy legalább 10 éves autód van. Ha tényleg kellene alvázszám egy egyszerű bontott alkatrész-beépítéshez, akkor ma szerintem harmada ennyi ilyen autó futkározna az utakon. Olyat már hallottam, hogy ugyanígy kértek egy alvázszámot beépítés előtt, de elég volt megadni egy létezőt és nem pont azt amiből ki lett bontva az alkatrész (ezzel elvileg azt szűrik ki, hogy nem-e lopott autóból van-e).


De amúgy tényleg hibás az ECU vagy csak korrodálódott? Mert ha az előbbi eset áll fenn, akkor nekik tudniuk kell másikat szerezni. Ha meg csak azért vennéd meg te, mert túl drága árat mondtak rá, akkor először a mostanit kellene megnézni, hogy javítható-e. Ha veszel egy bontottat, lehet az is ugyanolyan rossz, vagy lehet 1 hónap múlva az is bedöglik.

2018. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Márkaszervíz, rosszabb esetben a forgalmazó fel tudja venni a kapcsolatot a gyártóval és lekérdezni minden egyes elektronikus alkatrész gyári számát és hogy melyik járműbe lett beépítve.
2018. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ede1219 ***** válasza:
2018. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket,elég hasznosnak találtam amit írtatok.


Igen valóban egy több mint 10 éves autóról van szó.Ehhez az autóhoz még a régi infrás távirányítós kulcs párosul.A történet ott kezdődött,hogy ez a távirányító meghalt,na ugye újat csakis kizárólag márkaszervíz tud legyártatni.A kulcs maga ilyen 40-43 ezer forint környékén volt,itt jött képbe a fizetési mód.Előleget kértek a kulcsért amit valamely szinten meg is értek,aki foglalkozott az autóval mondtam neki,hogy akkor nem részletet adok oda hanem ki is fizetem a kulcsot így szerettem volna azt a látszatot is kelteni,hogy bármit megtennék az ügy érdekében,hogy az autót a saját lábán mihamarabb el tudjam hozni.Itt jön az képbe,hogy szerintem azt gondolták akkor legombolnak vastagon.Vártam egy félórát,hogy a sluszkulcsot össze tanítsák az autóval.Kb egy fél óra elteltével a munkafelvételen megállapították,hogy az üzemanyagszivattyú nem jön fel,valamint a központizár se működik.Kiegyeztünk abban,hogy beépítenek egy gyújtás kapcsolót az autóba és ugyan olyan lesz mint régen.Másnap mentem vissza abban reménykedve,hogy elkészült az autó aztán újabb komplikációk merültek fel..már feljött a szivattyú is és a központizár is helyre jött aztán így indoklás nélkül rávl vágta a fazon,hogy ki kell cserélni az ECU-t méghozzá vadonatúj GYÁRIRA !Kiderült,hogy a gyári röpke 167 ezer forintba került volna,de mivel nem tudta a munkafelvételis,hogy már az autó kiesett a 10 éves keretből,azaz több mint 10 éves az autó így már nem gyártanak hozzá ECU-t.Én gondolom utána már nem akarta hülyének nézetni magát így kitartott amelett,hogy kell egy másik.


Én is pontosan arra gondoltam,hogy egy másik alvázszámot bediktálok nekik aztán szevasz van.

2018. jan. 10. 19:22
 5/7 A kérdező kommentje:

Mellesleg azt nem tudom,hogy javítható-e az ECU de a szervízbe a kezembe adták,hogy szemügyre vehessem és valóban korrodált állapotba van a csatlakozó részénél.A javítása 50 ezer ft-tól 83 ezer ft-ig terjed és nem tudják garantálni,hogy hosszútávon megfelelően működni fog.

Ez még az előző kommentből lemaradt.😊



És igen Én is osztom a gondolatodat,hogy valóban egy márkaszervíz csak letudja informálni a gyári alkatrészeket,csak az is megfordult a fejembe,hogy esetleg valami módon(azt nem tudom hogyan)törvénybe ütközik és ezért nem szánják rá magukat erre a kis semmiségre.

2018. jan. 10. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ECU betanításához nem kell az alvázszám, csak a szerviz szívat, mert nem tőlük akarod venni az alkatrészt. Ha veszel egy készletet valakitől amiben benne van az ECU, az UCH és a kulcsok, akkor még tanítani se kell csak beszerelni (6 csatlakozót feldugni) és mehetsz utadra!
2018. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ugyanígy gondolom én is,valószínűleg egyetlen egy általan vásárolt ECU se lesz jó nekik ezért meg azért..Így hát arra a következtetésre jutottam,hogy veszem tényleg inkább egy szettet és megoldom Én saját magamnak.

Különben köszönöm a hasznos tanácsot.

2018. jan. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!