Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vezetés hogyan zajlik?

Első vezetés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Nektek milyen volt a kresz vizsga utáni első óra amikor vezetni mentetek? Miket csináltatok?

2018. jan. 11. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Oktatótól és tanulótól függő.

Sok oktató már nem rutinpályázik a tanulóval, van amelyik igen.

Az biztos, hogy a vezető ülésbe kell beülnöd, a többi majd kiderül, ha ott leszel:-)

2018. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van az iskolának gyakorló parkolója ott bójáztok parkoltok szokod az autót.Ha nincs akkor elindultok kisebb utcákban.
2018. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimentünk az autóhoz, körbejártuk, ahogy a vizsgán kellett, és ellenőriztük, hogy minden működik-e rajta. Világítás, stb. Aztán beültünk, beállítottam magamra az ülést. Közben megkérdezte az oktató, hogy vezettem-e már. Mivel annyi fogalmam azért volt, hogy hogyan kell elindulni meg sebességet váltani, egyből mentünk a városba, igaz, forgalom szinte alig volt, aztán városon kívülre is. Nem mertem 70 fölé menni, ő meg mondta, hogy menjek nyugodtan. Érdekes volt, és nagyon jól esett, meg önbizalmat is adott, hogy megbízik bennem, hogy rögtön az elején ilyeneket csinálunk. Aztán onnantól én vezettem ki mindig a rutinpályára is, és volt, hogy úgy gyakorolhattam, hogy nem is ült az autóban. Nagyon élveztem az egészet.
2018. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Első alkalommal forgalmi vezetésen 100 méter után az oktató beletaposott a fékbe, természetesen le is fulladtunk. Furcsa volt, hogy a kocsi (magától - nem én fékeztem) megállt. Az ok: nem álltam meg a Stop táblánál/Stop vonalnál.

Balról van egy épület, ami takarja a kilátást. Magyarul a stopvonal az épület sarkától vagy 10 m-re van befelé van. Amikor még biciklivel jöttem, természetesen nem álltam meg sose, ezért kocsival se álltam meg.

Azóta se állok meg ott, ha onnan jövök ki és ahogy láttam mások se szoktak, mert logikátlan. Abba a kereszteződésben még baleset nem történt.

Természetesen akkor megtanultam, hogy (tanulókocsival főleg!) meg kell állni a stoptáblánál.

2018. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Megnéztem,hogy minden ok az autón stb stb bla bla vizsgán is kell majd. Aztán 20 perc után végre jöhetett az,hogy akkor elindulhatok. Üres nagy parkoló és akkor menjünk egy kört,álljak be, álljak meg, induljak el. Félúton megjegyezte az oktató,hogy nagyon jól megy...mondtam neki,hogy naná,nem véletlen :) mondta,hogy akkor mit kínlódunk itt, irány a város.
2018. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az első órán az oktató elmagyarázta hogy hogyan működik a sebességváltó (hogy van benne egy ön-középpontosító rendszer -kettő rugó- amik visszatolják a váltókart semleges középpontba) majd az egyes sebesség fogópontjának kitapasztalását gyakoroltuk.
2018. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvisz rutinpályára vagy ha az nincs akkor üres parkolóba/piactérre/vasútállomásra. Ahol épp nagy üres hely van. Elmagyarázza az autó működését, részletességtől függően ez fél óra, egy óra. Az enyém nagyon részletes volt, minden kütyüt bemutatott amit egy mai modern autó tud.

Majd pár kör a placcon, ha jól megy akkor mehet a kertváros ahol kicsi a forgalom, ha nem megy jól akkor pedig szép nyugodtan tanítgat a parkolóban egy kis ideig még.


Az első napon én már 110 Km-t mentem, a járműkezeléssel nem volt gond. Na aztán a városozással megszívtam, mert a komplex figyelés nagyon rosszul ment, közel 60 órával tudtam csak vizsgázni és tökéletes nem lett akkor se. Mondjuk így évekkel később már nincs probléma vele.

2018. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Én simsonnal tettem meg az első kilométereket, utcába pár kör fel alá, kuplung, váltás, úgy ahogy ment, aztán kevésbé forgalmas időben ki a városba. Amikor már "jól" ment a váltás, akkor kimentem üres területekre és egy két technikát kezdtem el gyakorolni, erős fékezés, kis íven fordulás, lejtőn felfelé indulás, kevesebb kuplunggal indulást, stb..
2018. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!