Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Németországban milyen gumit javasoltok, négyévszakosat vagy téli/nyári szettet? Melyik a top márkák jelenleg, Continental/Goodyear?

175/65 R14 méretű gumit kell vennem és nem tudom melyiket.

Keress kérdéseket hasonló témákban: téli gumi, nyári gumi, négyévszakos gumi

jan. 13. 02:39  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Rick Mave nevű felhasználó válasza:

Ez szerintem egy nagyon jó írás a témában, sokat segíthet az alapkérdés megválaszolásában:

[link]

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 13. 08:35 Privát üzenet
Azt akartam linkelni amit az első, olvasd el a cikket, utána nincs kérdés

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 13. 11:44 Privát üzenet
Déli hegyesebb részekre érdemes téligumit venni, de amúgy bőven elég a 4 évszakos, Németország észak-nyugati részein nincsenek például durva hidegek és havazások sem.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 13. 12:32 Privát üzenet
Vredestein,Michelin, Goodyear esetleg Kleber.Mindből a legújabb négyévszakos minta/ keverék màr elég jó!
Csak azok szóljàk le a mai négyévszakosokat akiknek 10- 15 éves berögződéseik/ tapasztalataik vannak...

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont febr. 3. 02:11 Privát üzenet
Ebben a szezonban 3 napot volt hó a városban, akkor sem egész nap. 4 évszakossal járok. Nem télen van baj vele inkább nyáron vészvékezésnél. Télen jégen hóban jobb a téli. Régebben cserélgettem. A télivel az a baj, hogy 4 év után kuka. Prémium télivel a hegyen elkapartam, ahol ismerős rosszabb, de új gumija vígan kocogott. Azt monda a gumis a téli az elöregedés miatt 4 év után kuka. Most Michlein Cross-Climat van. A legdrágább, legjobb ( főleg nyáron)

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont ápr. 13. 10:22 Privát üzenet
5-ös
Igazad van, ráadásul mikor jobb idő van, +10 fok felett, a rendes téligumi szinte láthatóan kopik. Én pl most fogom csak feltenni a nyári szettet, és ebben a 24-25 fokban szinte látom, hogy mennyi kopott a téliből egy hónap alatt. És december-január-februárban is előfordulnak +10 fok feletti hőmérsékletek.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont ápr. 15. 16:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik téli gumiabroncsot ajánljátok? Goodyear vagy Continental?
2 hete vettunk egy daewoo kalos 1.2 és lecsrréltuk a 13" nyári gumit 14" téli gumira és azóta nehezen gyorsul olyan a hangja mint egy terepjáró de kisautó talán nem birja a motor...
Defektes gumi, vajon javítható még? (KÉP lent)
Szerintetek át megy-e az autó műszaki vizsgán nyári gumikkal télen?
Használható a képen látható profilmélység? Téli gumi, goodyear ultra grip8 ,13 éves szett. A karika száz. Forintos méretű
Ezek a gumik közül melyik a legjobb téli gumi, Pirelli SnowControl seria 3, Goodyear ultra grip 8-9, Birdgestone blizzak?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu