Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma volt egy forgalmi vizsgám...

Ma volt egy forgalmi vizsgám megbuktam. Tippek?

Figyelt kérdés
A forgalmi vizsgám ami kb 3percig nem tartott egyszerűen úgy remegett a lábam hogy semmi másra nem tudtam figyelni azon kívűl pulzus szerintem kritikus értékekbe szökött.. :D le is fulladtam ezáltal kb 2x ebbe a 3percbe mert nem tudtam fogni a kuplungot a remegéstől, kb a legegyszerűbb lapot húztam amit Miskolcon lehetséges. Jobbra előre parkolás + U alakba megfordulás. A vb full rendes volt látta mi a helyzet a lefulladásnál is annyit mondott indítsd be és nyugodtan menj tovább majd az izgulástól nemláttam egy elsőbbségadás táblát azután is megkérdezte az oktatót ő volt e a fék, nem akart megbuktatni szóval egy normális vizsgát basztam el.. tippek a legközelebbihez? Mindenki ilyen idegesen kezelte?

2018. jan. 15. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcon vizsgáztam ėn is, igaz 16 ėve. Nem voltam ideges. Az izgalom az persze normális,de amit írtál az már sok. Nyugodj meg, ne kapkodj, kicsit gondold át a mozdulataid meg a szituációkat (ahol van erre idő). Pl elindulásnál. Ne kapkodj, azėrt nem butatnak ha nem azonnal indulsz el, hanem 2-3 mp et is molyolsz.
2018. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Csak kíváncsiságból, melyik útvonalat húztad ki? Egyébként túlzottan ideges voltál, lazábbra kellene venned, gondolj bele ha most így idegeskedsz, mi lesz ha egyedül kellesz kimenned forgalomba, segítség nélkül.
2018. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-esnek köszi a választ, nem vagyok izgulós ember, ezt nem is értettem mert előtte vezettem közvetlen és semmi baj nem volt, de amint elindultunk a kapu után már remegtem ami ellen fogalmam sincs mit lehet tenni.

2-es: 4est, tiszais útvonal, kb a legjobbat és az a leküzdhetetlen idegesség..:D fogalmam sincs másodjára lesz e ilyen, de ha igen megmondom hogy önkéntesen helyet cserélek mondani se kell mert kezelhetetlen úgy az autó..

2018. jan. 15. 10:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is marhára izgultam, alig tudtam elindulni, mint te is írtad. Aztán ahogy láttam, hogy a VB jófej, meg amúgy is megy a dolog (kell azért az önbizalom!), olyan nyugodttá váltam, mint órán. A vizsga közben teljesen az is maradtam.

Aztán a vizsga utolsó percében, ahogy megláttam a rutinpályát, éreztem, hogy közel a vége, nem szabad elb*szni, és megint úgy felidegesítettem magam... de szerencsére baj nem lett, elsőre meg lett.


Ez két éve volt lassan. Azóta is rendszeresen vezetek. Hidd el, ez az a vizsga az életedben, amit talán a legkevesebb tanulással kell megcsinálnod. Ha majd meglátod, hogy egyetemen mennyit kell tanulni, akkor rájössz: ehhez képest a KRESZ és a gyakorlati vizsga gyerekjáték volt. :)

Ha nincs még kellő gyakorlatod, vegyél órákat. Én kb. 14 órát vezettem pluszba, tehát 44-et. Oktatóm tanácsára, szerinte 30 óra alatt nem lehet megtanulni vezetni. Így utólag belegondolva igaza van.

20/f

2018. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt se lett volna probléma, az oktató szerint is megy, de itt kezelhetetlen volt a kuplung így. :S és csak arra tudtam figyelni hogy lassan megbolondulok a remegéstől😂 de nembaj, elvileg másodjára nem szokott előfordulni ha valamit átél az ember már egyszer nagyobb dolgot. Visszaérkezve azonnal be is fizettem, februárba neki esünk megint addig én is vezetek még vagy 5órát. De az a baj ezzel hogy órákon néha olyan lazán megy és normálisan mintha vezetnék vagy 1éve rendszeresen, vizsgán meg mint a kocsonya..:D valamit majdkezdek vele:)
2018. jan. 15. 12:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nagy volt a vizsgadrukk... nekem ne mutasd be, amikor kamionból vizsgáztam nekem is hasonló lábremegésem volt, de aztán pár perc múlva meg tudtam magam nyugtatni olyan szinten, hogy abbamaradt. Tedd te is ezt, azt mondtad megy a vezetés, tehát vegyél erőt magadon és csináld végig! Tegyél úgy, mintha csak simán vezetnél, képzeld azt hogy a vizsgabiztos nincs is ott, egyébként egész úton hozzád sem fog szólni, az oktató adja az utasításokat továbbra is, a vizsgabiztos csak figyel. Tehát csak nyugisan, menni fog az!
2018. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen igen így is volt, még a vizsgabiztos akart nyugtatni beszélgetett velem hogy nyugodtan meg próbált mindent, de egyszerűen nem időbe maradt abba:D de hátha másodjára ilyen nem lesz:)
2018. jan. 15. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Másodjára összejött? :)
2018. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Holnap megyek a 4.re😂

De azóta vettem autót is igencsak ideje lenne..

2odikon rossz helyre mentem be, nem mertem rámenni a villamos sínre emiatt volt bukta.

3. Pedig minden megvolt kötelező feladatok, már mentünk csak, aztán mondta az oktatóm balra azthittem hamarabb kezdődik a kanyarodó átmentem a zárón a másikba.. pedig az a vb nagyon korrekt volt

2018. júl. 10. 03:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Meg lett azóta a jogsid?Én szerdán buktam harmadjára és nagyon elvagyok már keseredve.😕
2018. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!