Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelnivel instabil volt az...

Alufelnivel instabil volt az autó, fékezésnél vibrációt éreztem, téligumi-acélfelnivel megszűntek a gondok, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A nyári gumi alufelnin volt, nem volt meg a biztonságérzetem bizonyos helyzetekben, mintha a kerék összetartással lett volna probléma, fékezéskor erősebb vibrációt éreztem, azt hittem a féktárcsa, elvittem az autót átvizsgáltatni, a futóművet és a felfüggesztéseket átnézték, azt mondták nem lóg semmi. Most tél előtt feltettem a téli gumikat acélfelnivel, és minden hiba megszűnt, nem remeg fékezéskor, és sokkal stabilabbnak érzem az autót rossz úton, kanyarokban. (Futómű beállításon nem voltam, mert most jónak érzem, és előtte nemrég voltam) Igaz a nyári gumik már utolsó szezonosak voltak, de lehet hogy a felnivel is lehet gond?

2018. jan. 15. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem szarul volt centrírozva
2018. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felni is lehet, de szerintem egy rossz gumi is bőven okozhatja. Vettem egyszer egy jó állapotú, 10 éves, keveset futott autót, amin viszont még a gyári gumik voltak. Néni használta, gondolom fogalma sem volt róla, hogy ez már majdnem az életveszélyes kategória volt. A gumikat nem is néztem, elvittem próbaútra az autót, kis utcában szlalomszerű kormányzás, közben fékezés, azt hittem leesek az útról. Néztem, hogy mi a fene lehet, aztán kiderült, hogy a gumi. Vettem rá újakat, azokkal teljesen más volt a helyzet, megoldódott a probléma.

A felnit úgyis centrírozni kell minden kerékcsere alkalmával, a gumi meg lehet akár szálszakadt is, szerintem ha veszel újat, próbáld ki, és nagy eséllyel nem fog előjönni a probléma.

2018. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már nem most volt, de azért leírom, ha valki olvassa. Új gumi megoldotta a problémát.
2019. jan. 23. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!