Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szakmunkás tanulók javítanak...

Szakmunkás tanulók javítanak autót? Van-e erre lehetőség egy iskolai gyakorlat alatt, valamivel olcsóbban a szakemberek árainál?

Figyelt kérdés
Ők gyakorolnak, az autóm meg átmegy a műszakin. Van egy régi, nem sokat érő autóm és a rozsda miatt kétséges a közlekedésbiztonság na meg a műszaki, de lehet, hogy meg kell tartanom. A környékbeli lakatosok csak lehúztak és félmunkát végeztek. Aki esetleg rendesen és jól megcsinálná, az meg nem vállalja, inkább adjam el egy kereskedésnek. Igen ám, csak akkor annyi pénzem lesz, amiből egy fele ilyen állapotú autót kapok csak meg. És attól hogy rozsdás, még egészen egyben van a jelenlegi is.

2018. jan. 18. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy javítanak autót, de ők is szervizekben tanulják a szakmát. Ott meg nem fogják olcsóbban vállalni azért mert egy inas dolgozik rajta. Ráadásul az inas munkáját egy mesternek folyamatosan felügyelni kell.
2018. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahozz az adott iskola műhely főnökét ismerni kell, én annak idején ipari tanulóként amikor az iskola műhelyében dolgoztam (/tunk, társaimmal egyetemben) rengeteg ilyen autóval foglalkoztunk de azok mind a főnök csókosai voltak
2018. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lakatosok felszívódtak, rájöttek, sokkal kényelmesebb melók vannak, amiért ugyanannyit elkérhetnek, bolondok lennének lakatolni.

Ráadásul ha törik egy autó, egy papír nélkülit vesznek inkább.

Így marad az, ha lakatolnának is, azt csak horror áron.

Én is emiatt vagyok kénytelen eladni a halál megbízható, keveset zabáló, ámde öreg csotrogányom.

Vehettem helyette egy agyonbonyolított szart, egyetlen előnye, hogy nem rohadt.

De kb gyomorideg van bennem, ha el kell mennem vele valahova.

2018. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lakatost találsz, de nem fognak ingyen dolgozni. Azért vannak, akiknek egy rozsdaboglya se gond. A tanulókat felejtsd el, rutin nélkül inkább csak gyakorolni fognak és nem jó munkát végezni.Ez van, ha javíttatni akarod, zsebbe kell nyúlni.


Van tapasztalatom, ugyanebben a dilemmában voltam : rozsdás, de mechanikailag kifogástalan autó - cseréltem azonnal mindent, amikor tönkrement - lakatolás 250-300e ft, de ennyit nem akartam rá költeni. Hiába volt jó kocsi, mivel öreg volt 25 éves, tudtam, hogy egy estleges törésnél nem véd meg. Ezért döntöttem eladom, hamar meg is vették - annyiért, amennyibe a lakatolás került volna - nem bántam meg, azóta csak gyűlik a pénzem, ha szükségem lesz kocsira, csakis rozsda menteset fogok venni.

2018. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!