Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány ezer km-ként kell üzemany...

DAO kérdése:

Hány ezer km-ként kell üzemanyagszűrőt cserélni egy dízel autóban?

Figyelt kérdés

Van egy Peugeot 207 1.4 HDI autónk, amibe már 181.000 km van és még a gyári üzemanyagszűrő van benne. Hány ezer km-ként kell üzemanyagszűrőt cserélni?


A válaszokat előre is köszönöm!


2018. jan. 21. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Peugeot 206 benzines van, évente cserélek minden szűrőt + olajat is. 114 ezer van benne, városban használom.
2018. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem Peugeot 806 1.9TD-m van és én minden második olajcserénél cseréltetem az üa. szűrőt is. 181ezer km-nél már illett volna kicserélni.
2018. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én mondtam apámnak, de ő azt mondta, hogy majd a következőnél. Ez így megy már lassan 3 éve.
2018. jan. 21. 09:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyári javaslat szerint 30 ezer kilométerenként szoktam.
2018. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Autója válogatja nyilván, de 30-40 Ekm-nél nem szoktak hosszabb csereperiódust előírni. Csodálkozom hogy eddig semmi gond nem volt még, mert a dízel szűrőjében víz is gyűlik össze, nem csak por, piszok.
2018. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néhányan soha nem cserélnek üzemanyag-szűrőt..töö okból..-majd, ha ledadog, addig vétek megbontani..-majd a következő tulaj megoldja...- különen is, kőccség..


amúgy a gyárilag kiadott kezelési kézikönyvben leírtak szerint(ott van a kesztyűtartóban)

2018. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szervizprogramom szerint 30e-nél le kellene ereszteni, 60e-nél pedig csere. Gyakorlatilag nem szoktuk leeresztgetni, hanem 30e-nél cseréljük. Ideje lenne már cserélni, mert egyszer csak megáll a gép.
2018. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 100-ezernél cseréltem , de szinte tiszta volt.
2018. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!