Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autós bírság, ilyen esetben...

Autós bírság, ilyen esetben most mit kéne tenni (OSZTRÁK)?

Figyelt kérdés

Még a tavaly nyáron kaptam egy levelet, hogy Ausztriában elkövettem egy szabálytalanságot. (Gyorshajtás)

Nem én voltam és nem is az én autómmal történt. Még soha életemben nem is voltam a Ausztriában(Debreceni lakos vagyok).


Bementem a rendőrségre, ott azt mondták, hogy írjunk egy levelet (magyarul!!), meg mellé képeket is csatoltunk az autóról és a forgalmit! és küldjük el az Osztrák rendőrségre, ahonnan ez is jött.

Majd ők ott maguknak lefordítják.

(Kiegészítő információ: A levelen, amit a bírságról kaptam 2 példányban jött egy német és magyarul.. a magyaron rajta van, hogy a német nyelv használatos az osztrák hatósággal kapcsolatosan. DE az itthoni rendőrök azt mondták, hogy magyarul küldjem!!!)


Nem tudok sem németül sem angolul... és bocsásson meg az Isten, amúgy sem erre akarom költeni a pénzem, hogy fordítóhoz viszem a levelet, meg a saját költségemen postázok, stb. Mikor nem csináltam semmit.

Csak egy nagy fos a rendszerük, amit az itthoni rendőrök is megmondtak, mert nem értelmezi a kötőjelet a rendszámban.


Jó elküldtem.

Nem is volt semmi hónapokig!

Majd megint jött egy levél, ugyanarról a bírságról.

Megint eltelt pár hónap.


Most meg jött a levél, hogy már 5euróval megemelték a 100 eurós bírságot és ha nem fizetem be, akkor jönnek lefoglani vagy ha nem találnak semmit, akkor le kell ülnöm.


Kiegészítés: Megvan az igazolás(tértivevény), hogy elküldtem a levelet.


A héten újra bemegyek a rendőrségre, de ez már micsoda?

Majd tízezreket elköltök postára meg mindenre, hogy végre lezárják?


Már úgy vagyok vele, hogy amilyen gyorsan csak tudnak jöjjenek leültetni engem és olyan perbe vágom az egész Osztrák közelekezési rendőrséget, hogy csak lesnek...


Ez már komolyan hallatlan...



2018. jan. 30. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A levélben a te autód rendszáma szerepel? Vagy mi alapján küldték neked?
2018. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendszám, ami alapján küldték a bírságot, az enyém volna csak amit írtak, abban nincs kötőjel.

Szóval csak 3betű és közvetlen utána 3 szám.

Az itthoni rendőrség meg mondta, hogy ez előszokott fordulni, mert nem ismeri fel a kötőjelet a kinti rendszer.


Ezért jön nekem a büntetés, mert azt hiszi a rendszerük, hogy az enyémben sincs kötőjel vagy valami ilyesmit beszélt a rendőr.


De a képet nem küldték el az esetről.

Direkt ezért küldtem el a forgalmim másolatát és pár képet az autómról, mert lehetetlen, hogy az én autóm lett volna az.

2018. jan. 30. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiába mászkálsz itt be a rendőrségre, abszolút nem érdekli őket a problémád miután semmi közük nincs hozzá!!! Segítséget se igazán várjál onnan.

Ez neked pénzedbe fog kerülni vagy így vagy úgy , természetesen miután kiderül a baki követelheted vissza a pénzed, talán esélyed is lesz rá és persze az is pénzbe és időbe fog kerülni.

Szívás ez, jó nagy felesleges szívás

2018. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szuper...

Akkor jöhet a végrehajtó és majd rájuk hívom a rendőrséget és akkor már az ő dolguk lesz.

Nem fogok fizetgetni.

2018. jan. 30. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!