Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 PD TDI nem indul vagy...

GYarfiACM kérdése:

1.9 PD TDI nem indul vagy leall menet kozben. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Adott egy Golf Mk.4,2003-as evjarat,1.9 PD-TDI,131 lovas, ASZ motorkodu. Kb 2 hete elkezdte azt csinalni, hogy nem mindig indul vagy megritkabban leall menet kozben. Van hogy reggel hideg motorral nem indul es van hogy 30-40 km megtetele utan megallok es mikor inditani akarom a motrot nem indul.Tekerni teker rendesen. Az akkumlatorral nincs gond, injektorok rendben, uzemanyagpomba rendben, filterek nemreg cserelve. Teszteren semmi hibat nem hagy. Amit meg eszrevettem hogy menet kozben ojankor all le mikor uresbe teszem es fekezek. A muszerfalon ilyenkor semmi nem vilagit csak az akumlator, de az elektromos berendezesek tovabbra is normalisan mukodnek. Alltalaba ijenkor mikro leall vagy nem indul egybol kb 3.-4. kulcsra indul, 10-15 masodperces tekeresek utan.

2018. febr. 1. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
fos pd, lehet szarakodik az egyik PD elemed.
2018. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

+1 Nálam elment a 3.-as hengerben 1 PD elem

150 lovas ARL leon.

Egyszerűen letilt amikor nem nyit ki a mágnesszelep jelre.

Aztán meg leül ,komplett sorban cseréltem és hibátlan.

2018. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

NEm kell egből a PD-t cserélni, de lehet, hogy az lesz a baja. Üzemanyagszűrő mikor volt cserélve? Nem levegősödik a rendszer? Az üzemanyagszűrő tetején az egyik cső áttetsző, ha ott buborékokat látsz, akkor levegősödik.

Nekem a tanknál öregedett el a cső csatlakozása. 2 cm-t le kellett vágni belőle és megoldódott. Ha ilyen probléma nincs akkor lehet PD elem is persze

2018. febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Teszteren semmi hibat nem hagy"


Pontosan milyen teszterrel nézted? Ugyen nem ELM327?!

Nem létezik, hogy gyári VAS-teszterrel vagy akár VCDS-el ne találj bejegyzett hibát ennyi probléma után.

2018. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A teszter az mukodik. Evek ota ebbe a szervizbe jarok es esdig ha volt hiba mindig adott hibat a teszter.

Minden filtert decber elejen csereltem olajal egyutt. A csoveket atnezem pontosabban ma.

Sok forumba olvastam hogy lehet a 109-es rele is. Van ra valami esej? Az izzitast jelzo lampa mindig felvillan mikor inditok es az "ujabb" tipusu fekete rele van benne es az izzito gyertyak is levoltak tesztelve.

2018. febr. 2. 14:35
 6/10 Buf ***** válasza:

Az izzító gyertyának van ehhez a legkevesebb köze, Pd elem hibát legtöbb esetben ki lehet olvasni, ha viszont nem tárolt akkor lehet az elem tömítése szar, bár ettől nem áll le menet közben, lehet nagynyomású szivattyú, attól meg be sem indulna, gázolajszűrő is lehet attól is megáll menet közben.

Ez annyi minden lehet, hogy inkább vidd el egy olyan emberhez aki ért hozzá, azzal jársz a leggazdaságosabban, mert olcsó így se úgy se nem lesz.

2018. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mennyi pdtdi-n cseréltem ilyenek miatt tandemszivattyút. Mindig ez volt a baja ezeknek ha ilyen jellegű volt a tünet. Semmi hiba, féktisztítóval beröffented utána megy, viszont ha csak be akarod indítani kb soha nem indul be. Na mindegy lényeg hogy a szivattyú belseje meg an kopva. Boach szivattyú 125 ezer ft. + 3-4 óra munkaidő.
2019. szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gaspar89 válasza:
Ugyan így jártam, beindul es 2 masodperc le all,mindha uzem anyag nelkul maradna, es ha sprayt is fújok neki akkor is le áll, azzal sem megy tovább
2020. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tanyo válasza:

Bár már nem mai a téma, de ugyan így jártam. Az autó nehezen indult, vagy menet közben leállt, a go szűrő elmenő ágán az átlátszó csőben légbuborékok voltak. Gondoltam cserélek gázolaj (go) szűrőt, vettem egy Denckernann típusú go szűrőt, aminek a beépítése után még durvábban kezdett random leállni menet közben. Szétszedtem, összeraktam, nem jó. A megoldás az lett végül, hogy vettem egy másik, de már jó minőségű go szűrőt 3x-os áron, azzal minden tökéletes lett.

Az olcsó go szűrőben lévő tömítőgyűrű nem tömít rendesen, mellette levegőt szív a rendszer, ami rendszertelen leállásokhoz vezetett. A jóminőségű go szűrőhöz jóminőségű, mérethelyes tömítőgyűrűk vannak, így azzal megoldódott a leállások problémája.

2021. márc. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nagybela válasza:

Nekem is ugyan ez a baj ,egyszerűen magától leállt a motor.

Észleltem előtte hogy reggel nehezen indul ,pöfög ,pöfög gáz adásnál

jobban elkapta és ha be indult akkor már egész nap indult pöcre.

Másnap ugyan igy indul de ezt már hónapok óta csinálta,volt mikor egyböl indult reggel.

Reménykedek hogy csak gázolaj szűrő lesz.

2023. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!