Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szereltetnétek alaktrészárban...

Szereltetnétek alaktrészárban az autót barátnál?

Figyelt kérdés

Nekem két ilyen önkéntes autószerelő barátom is van, egyiküknek sincs autószerelő végzettsége, csak kókányolják az autókat.

Egyszer az egyikük a futóművemhez nyúlt, a gömbfejet nem húzta meg, és ezen kívül olyan eltérés lett a futóműnél, hogy a futóműves azt mondta ilyet még nem látott.

A rádióm is azóta szar mióta egy ilyen haver kicserélte.

Igazából nem akartam ebből balhét, én megköszöntem, és azóta csak szakemberhez járok.

Persze volt,hogy sikeres volt a mókolás, pl a gyertyáimat ki tudták cserélni hiba nélkül.


Viszont mindig kritizálják a szerelő munkáját, és megkérdőjelezik a szakértelmét.

Ezt pedig sosem fogom megérteni,hogy van egy ember aki 10-20-30 éve autókat szerel, ez a végzettsége, és egy ilyen sufnituning önkéntes szerelő miért okosabb?

Az egyikük pl. kijelentette,hogy nem is hallott arról amit a szerelő diagnosztizált (mert szerinte nem létezik ilyen hibajelenség).

Közben azért mert ekkora a szakértelme. (én hallottam róla, de rá is gugliztam, és létezik az amit szerelő mondott, és az olvasottak alapján abszolút reális)


Nem tudom ki mit gondol az ilyen emberről?

Mert ahhoz képest,hogy nincs végzettség mindketten ügyesek, de én mint laikus is úgy veszem észre,hogy hatalmas hiányosságaik vannak, mert nyilván nem véletlen járnak mások autószerelő iskolába...


2018. febr. 2. 04:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az illető szaktudása nélkül kocsid futóművéhez engedtél nyúlni, miért ne tehetnéd máskr is?

Ha rádiód nem elvártan műxik a hiányos szakértelmű szerelés miatt, az nem baleseti tényező.

2018. febr. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Soha nem vinnėm kóklerhez az autóm. Azt a + pėnzt nem sajnálom, ha a családom, mások illetve a saját biztonságom múlik rajta. Nah meg a xar munka miatt valami nagyobb kár keletkezik a kocsin. Ok, nem szakszervízbe hordom, de jól felszerelt műhellyel rendelkező autószerelőhöz. 15 ėv alatt nem volt panasz a munkájára.
2018. febr. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alkatrészárban?

csak két példa:

Skoda felicia sortrafó 27 ezer Ft,a kicserélése lagrosszabb esetben is csak 10 perc.Tehát ha a munkadíj szintén 27 ezer Ft,akkor 162 ezer Ft-os órabér jönne ki.Az király :)

Vagy:

a váltóban kellene kicserélni egy 2 ezer ft-os alkatrészt,de ki kell mindent kötni,ki a motort,szét a váltót,stb. másfél nap 2 ezerért,166 Ft-os órabér,az is király!:)

Másik,hogy a végzettség az egy alap papírforma,a gyakorlat,eltöltött szakmai évek,a szakma szeretete,műszaki érzék,és típusismeret kell ahhoz,hogy valaki jó szerelő legyen.

Én csak olyan emberhez vinném a kocsimat,akit komoly megbízható ember ajánl,nem pedig valami 128-adik sörszagú okosgedeon.

2018. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most azon kívül, hogy fikázod a barátaidat, és elmondtad, hogy neked nem ér(t) annyit az autód, hogy elvidd szerelőhöz, ha baja van, mi a kérdés lényege?

Én olyanhoz viszem el, aki ért hozzá. Nekem mondjuk van autószerelő barátom, én hozzá viszem. Ő is szokott mesélni olyanokat, hogy megy az ügyfél, hogy majd ő jobban tudja, viszi magával az alkatrészt is, hogy nehogy már lenyúlja a szerelő az alkatrész haszonkulcsával, aztán kiderül, hogy nem megfelelő alkatrészt vitt, és a végén dupláját fizeti ki, mint kellett volna. Egyre több ilyen van állítólag. Én rábízok mindent a szerelőre, hogy oldja meg. Ha valami nem jó, legalább lehet reklamálni. Mondjuk szerencsére amióta 18 éve vezetek, soha nem volt még komolyabb baja egyik autómnak sem. A legnagyobb szerelést kb a kipufogó cseréje jelentette, meg az egyiknek egyszer elromlott az elektromos ablakemelője. Ja, de az egyiknek egyszer a digitális klímája nem működött, mondta a barátom, hogy nem nagyon van ötletük, mi lehet a gond, kicseréltek ugyan egy alkatrészt, valószínűleg feleslegesen, de nem oldódott meg a hiba. Mivel láttam, hogy vakarják a fejüket, elvittem az autót márkaszervizbe, ahol ugyan drágábban, de megcsinálták. Utána márkaszervizben megcsináltattam a 120 ezres nagyszervizt is, amiért persze mindenki hülyének nézett, mer' jaj márkaszerviz, azok rablók, meg nem értenek hozzá. Persze... Nekem mondjuk annyit megért, hogy a szervizkönyvben benne van a gyári pecsét, így ha majd eladom, láthatja a vevő is, hogy nem spóroltam meg a karbantartást.

2018. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 crudy ***** válasza:
Nem ertem mi ertelme a kerdesnek, de akkor ne vidd a barataidhoz. Vagy legkozelebb segitunk elore es kezenfogva nem visszuk el az autodat szerelohoz.
2018. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!