Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó lenne a legjobb...

Milyen autó lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt vagyunk és nem igazán tudjuk, hogy mi lenne a legjobb választás, mert szeretnénk olyan kocsit ami megfelel az igényeinknek, de mégis szép azért, jó ránézni. Emiatt pl kombit én nem igazán szeretnék.

A feltételek pedig, két kezdő vezető, friss jogsival, úgyhogy egy masszív darab kéne. Hiába vigyázunk, akkor is lehet bármi. Főleg városon belül lenne használva, de hosszabb utat is bírnia kell, mert ausztriában lakunk, innen pedig azért néha hazaugrunk budapestre, a táv majdnem 700 km.

Májusban születik meg az első gyerekünk, szóval a gyerekülés és hozzáférhetőség is fontos. Így pedig ugye az is, hogy a csomagtartóba lehetőleg több férjen egy hátizsáknál. Ezek mellett meg a szokásos, ne egyen annyit, hogy a gatyám is rámenjen, és nem szeretnék állandóan szervízbe rohangálni vele vagy évente cserélni, felújítani.

Ameddig mi eljutottunk az az, hogy nem feltétlenül kell teljesen új autó. Egy 5-6 éves is bőven megtenné. Nagyapám szerelőként is ezt mondta, szerinte ennyi idő alatt már kijönnek a "gyerekbetegségei" látszik hogy hol lehet vele probléma és könnyebb kezelni.

Nagyon öreg autót se szeretnénk, egyikünk se ért a szereléshez, szóval nem tudnánk bármikor csak úgy megjavítani ha baja van.

Ilyen két madárnak ti milyen kocsit ajánlotok? Márka, típus, széria, személyes tapasztalat, minden érdekel.

Előre is köszönöm.



2018. febr. 2. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Addig már eljutottatok a döntésben, hogy kombi nem kell.

Ezen az úton tovább haladva azt is be kellene határolni, hogy akkor mégis milyen legyen az alap forma.

Egyterű, crossover, sedan?

Az sem mellékes mennyi a ráfordítható összeg.

Utazó autónak, - két felnőtt, kisgyerek, csomagok - nem a legkisebbekből kellene választani.

Skoda Super B?

2018. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Buf ***** válasza:

Japán, lehetőleg szívó benzines.

Mondjuk Toyota Auris 1.33 elfér benne a gyerek, nem kombi, megbízható, lehet használni városban de képes hosszabb utakra is.

2018. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előszőr is: Mennyit költenél rá?
2018. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos igen, az árat el felejtetted írni...


Amúgy így én Skoda Octavia/SuberB esetleg Toyota Avensis bár ez nekem speciel kombiba sokkal jobban tetszik, de ha már japán, akkor említésre méltó a Honda Accord is.

2018. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyterű vonalon mozognék, pl Toyota Verso.
2018. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkel még bármelyik kompakt elegendő, amibe a babakocsi befér kényelmesen a csomagtartóba, szóval ez nem szempont. Ha két kisgyerek lesz, akkor már kell a nagyobb. Crossover, suv stb lehet alternatíva, csak hát van baja bőven ezeknek, lehet, hogy mégis elő kellene venni a kombi témát...
2018. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pupusz ***** válasza:
El kell dönteni, hogy benzines legyen, vagy dízel. A benzines többet eszik, de igénytelenebb, ha nincs turbó, akkor a javítási költségei sokkal alacsonyabbak. A dízelek általában turbósak, kevesebbet esznek, de ha van valami gebasz, akkor zsebbe nyúlósabb a dolog, Főleg használt dízelnél. De azért ettől sem kell annyira megriadni, egy turbó felújítás kijön itthon 120.000-ből. A dízelek nem szeretik a rövid távozgatást, leginkább hosszabb távokra valók. Első autónak én semmiképpen sem ajánlanám az "álomautó" kategóriát, azaz nem azt venném meg, ami a költségkeret tetejét verdesi árban. Az autó amúgy is nagyon rosz befektetés, az ára rohamosan csökken a használati ciklus alatt, hát ha még körbe is törögetitek esetleg. Azért a japán, vagy német vonalnál maradnék. Mercedes B180 már 1,8 millától kapható, 2010-től. E200 cdi 2010-től már 2,8 millától beszerezhető. Ez egy nagyon jó autó. Biztonságos, felszerelt, extra kényelmes elöl, hátul. Én merci párti vagyok régóta. Nem a csillag miatt. A mérnöki csúcsteljesítmény miatt, a megbízhatóság miatt, a futómű, a komfort, a biztonság és a tartósság miatt. Persze vásárlás előtt teljes állapot felmérést kell végeztetni egy márkaszervízben. Egy 2010-es autót viszont utána felesleges márkaszervízben szervizeltetni, egy megbízható, hozzáértő szerelő is megteszi, aki foglalkozik mercikkel, esetleg neki is az van. Nem kell megijedni. Ezekhez már vannak bontott, utángyártott alkatrészek, jóval olcsóbban, mint a gyári. Ha pedig jó állapotút vesztek, rendszeresen szervizelitek, cserélitek az olajat, szűrőt, törődtök vele, akkor 1,5 millió km-ig nem lesz vele gondotok. Mindenesetre a cascot ajánlom.
2018. febr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!