Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat B6 probléma...

Volkswagen Passat B6 probléma (? )

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott egy 2007-es B6 Passat automata DSG váltóval.

A problémám a következő: Ma a gyújtás ráadásakor a váltó visszajelző (a fedélzeti computer fokozatvisszajelzője) elkezdett villogni, és a váltó csak kettesig vált fel. Újraindítottam az autót, majd ez a hibajelenség megszűnt. Később újra jelentkezett, azóta nem oldódik meg újraindítással.

Az autó tudomásom szerint főtengely jeladó hibás. Ezt eddig is tapasztaltam, de eddig nem volt hatással a váltóra. Lehetséges, hogy ez miatt produkálja ezt? Azért gondoltam erre, mert elektronikai probléma lehet csak, mivel a váltó néhány hónapja lett cserélve, és még garanciális. Ahogy informálódtam, még kevés váltóolajra is utalhat, amit viszont nem jelez a műszerfal.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. febr. 3. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát van egy elhanyagolt, eleve elektronikai hibás autó és így neten kellene diagnosztizálni?

Be kell vinni valami értelmes helyre és kiolvastatni a hibakódokat. A DSG azért nem vált tovább, mert valami baja van, nem ki kellene trükközni, hanem megnézetni, ha bontott van rajta az beadhatta a kulcsot akár. Friss olaj lett belerakva amikor felrakták?

2018. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egészen félreértelmezted a kérdésemet. Az autót főtengely jeladó hibával vásároltam. Vásárláskor átnézettem a szerelőmmel, ezt ő is megállapította. A váltó márkaszervizben lett vásárolva, garancia van rá.

A kérdésem arra irányult, hogy a jelenleg produkált hibajelenséget, tehát , hogy nem vált kettes fokozatnál tovább a váltó, okozhatja-e a hibás főtengely jeladó? Úgy tudom , hogy a főtengely jeladó egyik funkciója , hogy a fordulatszám megállapítása által segítse az automata váltó működését.

2018. febr. 3. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értettem félre, vettél egy autót, és csak annyit fordtasz rá, ami ahhoz kell, hogy éppen guruljon. Ha már le van véve a váltó akkor nem cseréltetsz főtengely jeladót, ami előtte is ismert hiba volt. Innentől még mindig él a fenti megállapításom.

Egyébként egyszerű a kérdés, ki kell cserélni a főtengely jeladót amilyen hamar csak lehet. Ha nem oldja meg a váltó problémát akkor vissza kell vinni az autót, szintén mielőbb oda, ahol a garanciális váltót berakták.

2018. febr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!