Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fogy a víz? Škoda Fabia 1.9...

Fogy a víz? Škoda Fabia 1.9 PD TDi?

Figyelt kérdés
Üdv. mindenki! Adott egy Škoda Fabia 1.9-es TDi motorral. Az a helyzet, hogy ha jobban meg van hajtva, a minimum szint alá képes menni a hűtővíz. Normális haladás mellett abszolút nem megy el. A tartályban túlnyomás volt, de kicseréltem a kupakot és azóta már nincs. A fűtés kb. 20 másodpercre kihagy, amikor a motor eljut 90 fokra, majd visszakapcsol és onnan kezdve folyamatosan megy. Olaj nincs a hűtővízben, fehér gőz nincs, buborékok sem, megy is, ahogy kell, nem fogyaszt többet és nem melegszik túl (nem is ingadozik). Mi lehet a baj? Sárga víz van benne (igazából már az elejétől ez volt benne, nem tudom ez befolyásolja-e), pirosnak kellene lennie, ha jól tudom.

2018. febr. 4. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló bajom van, nálam a hűtő az esélyes, az alja eléggé vacakul néz ki, úgy emlékszem a skodák hűtője eléggé vékony, meg rohadós. Lehet, nem bírta a túlnyomást.
2018. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nálad mi a helyzet? Dobsz egy üzenetet? Hátha többre jutunk egymással. :D
2018. febr. 4. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Bemelegíteni a motort, majd leállítani egyből.

Túpnyomàs keletkezik és meglátod hol ereszta hütő, ha nem a henger van megrepedve és amiatt van gond.

2018. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát, ha nem ereszt sehonnan, akkor esélyes, hogy hengerfej?
2018. febr. 4. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, következő projektem, hogy leszedem a kiegyenlítő kupakot, szép tiszta lepedő a verda alá, aztán had csöpögjön.


Ha valahol van likacs, ott egyből elforr a víz, meg levegősödik is, azért hülyül meg a hűtés.

Nehéz megtalálni a vízfolyást, reméljük nem egy fagydugó(adagoló, önindító mögött, nálam)


A hengerfej-tömítés dolgot nálam is kizártam, nem bugyog, nincs kipufogószag a tartályban, bár már áll pár napja levett kupakkal, csodák mindig vannak, lehet, 1 hengerben áll a víz. :(

2018. febr. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor drukkolok neked! Benzines a verdád?
2018. febr. 5. 16:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Kösz, elvileg megtaláltam, 3 cső csatlakozik, kb mindegyiknél ereszt, a váltónak egy kis szegletében áll meg a víz, mert oda fojt rá. Pedig már sokszor láttam, de azt hittem, a volt tulaj félreöntötte.

Dízel, egy opel.

Meg akarok szüntetni minden vízfolyós helyet, mert az enyém is hengerfej-tömítés gyanús.

2018. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A héten elviszem szerelőhöz a javaslataimmal, aztán meglátjuk, mi a helyzet. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz, neked pedig drukkolok, utolsó! :-)
2018. febr. 5. 19:12
 9/10 anonim ***** válasza:

kösz.

Csak vigyázz a szerelővel, mert néhány a legnagyobb hibát mondja rá kapásból, még ha nem is az van neki.

2018. febr. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fejlemény: sikerült hónapok után rájönnöm, hogy bármennyit megyek az autóval, hideg a hűtő, ergó nem igazán kering a víz. Koszos lenne a rendszer? A hűtő előtt meleg a cső, majd megszakad.
2018. febr. 18. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!