Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómban évekkel ezelőtt...

Autómban évekkel ezelőtt motorcsere volt. Azonos motorkódú került bele, törzskönyvet is kapott. Mégis az a gyanúm, hogy a motorkódot a szerelők üthették át. Most el akarom adni az autót, lehet hogy az új tulajnak nem megy át az eredetvizsgán?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Motorkódos autóknál (pl VW konszern) ott ezt meg lehet csinálni, mivel a motornak nem egyedi száma van.
2018. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Első, a kérdés nem az volt, hogy motorkódosat lehet-e cserélni, hanem, hogy a kérdező szerint át van ütve.


Kérdező,

csinálj egy fényképet róla, vagy vidd el eredetvizsgára és kiderül.

2018. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A motorkód nem egyedi a motorszámmal ellentétben.
2018. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ahogy már mondtam is, eredetvizsgán átment, de a szerelők vitték oda,lehet ismerősökhöz vitték. Azért gondolom hogy átütötték, mert a régin volt EGR szelep, ezen meg már nincs. Tehát fiatalabb a motor.
2018. febr. 5. 11:18
 5/17 anonim ***** válasza:
Ahogy már mondtam, most, hogy el akarod adni, csináld meg te az eredetvizsgát, ne a vevőre hagyd. Érvényes 60 napig. Elviszed és kiderül, hogy átmegy-e, ha nem akkor lehet tovább lépni, ha meg igen, akkor nincs miért aggódni, kifizetteted a vevővel az eredetvizsga díját és kész.
2018. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
"mert a régin volt EGR szelep, ezen meg már nincs. Tehát fiatalabb a motor." Tehát öregebb. Nem tudom milyen motor lehet, mert EGR ~euro3-4 től kötelezően van minden motoron.
2018. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem akartam típustörténelmet tartani, de a VW motor HTP három hengeres remekműveiről van szó. 2006 előtt volt EGR szelep, 2007-től meg már nincs. Ezt úgy is mondhatjuk,hogy 1 Fabiaban van, a 2 Fabiaban már nincs.
2018. febr. 5. 13:06
 8/17 A kérdező kommentje:
És ha nem viszik el 60 napig, akkor mi van okos ?
2018. febr. 5. 13:09
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nem kérsz érte irreális árat, akkor biztosan el fog menni 60 nap alatt.
2018. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mennyit adnál egy 2005-ös Fabiaért? Amiben motorcsere volt?
2018. febr. 5. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!