Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek lehet komoly baj,...

Szerintetek lehet komoly baj, ha nehezen veszi az első fokozatot illetve a hátramenetet a váltó?

Figyelt kérdés

Mazda MPV 2003, 136 lovas dízelről beszélünk és manuális váltó.


Márciusban lesz egy éve van nálam az autó, pöpec (majdnem) minden, de azt vettem észre, hogy így hidegben az első fokozatot és a hátramenetet (azt majdnem "be kell törni" néha) nehezen veszi, pirosnál néha már inkább előre elkezdek kavarni és tartom, hogy ne dudáljanak rám :D


Most lett elegem reggel, jöttem haza munkából (melóba hajnalba megyek, kora reggel jövök). Nappal sem jobb sokkal, bár mintha picit könnyebb lenne, de az sem leányálom néha. Mindenféleképpen el fogom vinni szerelőmhöz, csak hétvégén nem dolgozik és nem akarom zavarni, csak kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a baj.


Laikusként két (3) dologra tippelek:

-Váltókulisszát kell csak állítani (adja ég)

-Váltóolaj csere

(3-ik: ne legyen, tényleg valami komolyabb gigszer van/lehet a váltóval)


Szerintetek?



2018. febr. 10. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az első kettő közül vmelyik.
2018. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Adja eget a váltóolajra akartam írni!


Illetve kimaradt, hogy van benne egy Bear Lock változár (stiftes, csak ilyet tudott a szaki, ehhez csak ez lehetett)

De elvileg ez nem szabad, hogy zavarja!

2018. febr. 10. 21:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Japán autóknál ez előfordul, akár új korától kezdve is. Tapasztalat. Ilyenkor rakd be 3-ba, majd vissza 1-be, illetve rükibe, az szokott segíteni.
2018. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
A kuplung kopása is így szokott jelentkezni.
2018. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3: No! Hármasból még nem próbálkoztam! :D Köszi, megnézem holnap! :)
2018. febr. 10. 22:47
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
A #4 válaszolóval kell egyetértenem én is kuplungra gyanakszom, viszont ha már kuplung cserés akkor érdemes ránézni a kettőstömegűre is ami ha szintén a végét járja akkor nem lesz egy olcsó mulatság egy japán dízel esetében.
2018. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kettes is nehezebben megy?

Mert akkor tényleg a kuplunggal lesz valami.

2018. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Fejlemények: Hármas trükkel sem jobb sajna, egy paraszthajszálnyit, max. Ha leállítom a motort akkor viszont frankón váltható egybe, hátra is :O

Csak ez a kettő fokozat nehéz, utána már a kettest, hármast stb. felfelé frankón veszi.

Kettős tömegű lendkereket a szerelőm cserélte mielőtt vettem (baráti körből ismerős), megbízok benne, már évek óta hozzá járok, nagyon rendes a fazon.

De majd csak jövő héten derül ki majd minden, most kattoghatok rajta, mi a rossz max. :\

2018. febr. 11. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:

" Ha leállítom a motort akkor viszont frankón váltható egybe, hátra is :O "


Akkor tuti, hogy a kuplung lesz.

2018. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát ez remek! :) :(
2018. febr. 11. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!