Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H tempomat- mi a...

Opel Astra H tempomat- mi a különbség az alsó és a felső állás közt?

Figyelt kérdés

[link]


Ugye az indexkar végén van egy kétállású kapcsoló. Mindkét állásban rögzíti a sebességet, és mindkettő fékezéssel kiold. De mi a különbség a kettő közt? Nem tudok rájönni... 👿😊



2018. febr. 14. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

(szerintem)


Ha felfelé húzod, akkor az adott sebességen tartja.


Ha lefelé húzod, akkor tartja pl 130-on, de ha felgyorsítasz 150-re, akkor a 150-et fogja tartani.


Legalábbis nekem ez esik le az ikonból.

2018. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, ki is próbáltam de mindkettőnél visszalassul a rögzített sebességre. 😕
2018. febr. 14. 18:48
 3/7 nemcso ***** válasza:
75%
A képen a felső jel a tempomat, beállított srbességen tartja a kocsit, míg nem fékezel, ki nem nyomod a kuplungot. Az alsó sebességhatároló, a beállított sebességértéket nem tudod átlépni.
2018. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: +1
2018. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezelési útmutató ingyenesen letölthető az Opel oldaláról. Szerintem olvasd el!


Röviden a lényeg:

Három gombod van az indexkapcsoló végén. Hátul egy hosszanti, az elő ketté van osztva alsó és felső részre.


A hátsó hosszú gomb funkciója csak annyi, hogy azzal kapcsolod ki a tempomatot. (Ami egyébként fék vagy kuplungnyomásra is automatikusan kikapcsol.)


Az első gomb, felső része: Ha menet közben megnyomod, a megnyomás pillanatában lévő sebességet fogja tartani. Ha újra megnyomod röviden: ahányat nyomsz rajta annyiszor 2km/h-val növeli a sebességet. Ha folyamataosan nyomod, folyamatosan növeli a sebességet amíg el nem engeded.


Alsó része a gonbnak: Bekapcsolt tempomatnál ha röviden nyomod, ahányszor megnyomtad, annyiszor 2km/h-val csökkenti a sebességet. Folyamatosan nyomva tartva folyamatosan csökkenti a sebességet amíg el nem engeded.

Ha ki van kapcsolva a tempomat és menet közben megnyomod, az utoljára eltárolt sebességgel kapcsolja be a tempomatot.

Ha motorindítás óta nem volt bekapcsolva még a tempomat, azaz a memóriájában nincs eltárolt sebesség, akkor nem csinál semmit.


Még egy kis adalék a tempomathoz, amit meg szoktak kérdezni: motorindítás után amíg legalább egyszer nem fékeztél, nem kapcsolható be a tempomat, hiába nyomkodod a gombokat.

2018. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
+ még egy dolog (mert most olvastam el amit felettem írtak): sebességhatáróló gyárilag nincs a H Astrában.
2018. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, minden úgy van ahogy írtad! Köszönöm szépen! 😊
2018. febr. 25. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!