Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire költséges egy hobbi...

Mennyire költséges egy hobbi autó fenntartása?

Figyelt kérdés
Van egy Audi A4-es típusú közlekedős autóm, de szeretnék valami hétvégi kis hobbi kocsit összedobni. Vw golf 2-re gondoltam, vannak elképzeléseim is, az érdekelne hogy mennyire költséges egy plusz autó. Azokba most nem mennék bele, amiket ráköltenék a rendbehozására, kpban vennék 200 alatt, ezen kívül mire számíthatok? Mik azok a módosítások amihez engedély szükséges?

2018. febr. 17. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi értelme bele kezdeni, ha a költségek ennyire számítanak.

Ráadásul egy olyan autó, amiben semmi különleges nincs.mi a célod vele?

Lényegében minden gyáritól eltérő módosítás engedély köteles, tuning, hivatalosan csak az eredeti állapotára állíthatod vissza engedélyek nélkül, aminek legfeljebb akkor van értelme, ha veterán minősítés a cél, és nem számít a költség.

2018. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem mert nem lenne rá keret, vagy ahogy fogalmaztad "számít a költség" hanem azért, hogy megtudjam mennyire terhelne le, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak. Szeretnék egy olyan autót, amit haveri "krúzolásra" használnék. Engedély, leginkább külső módosításra gondoltam festés, eltérő színű elemek (motorháztető), és hasonló szembetűnő dolgok (a festést mondjuk tudom). Abszolút nem veterán célra menne a dolog, csak szeretnék egy elképzeléseimnek megfelelő hobbi/projekt autót.
2018. febr. 17. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

KGFB-t ugyanúgy kell rá fizetnek, ahogy teljesítményadót is, mint a mostanira. Ezeket nagyon jól ki tudod számolni kalkulátorral.

Minden más pedig rajtad áll. Mit és mennyit akarsz rá költeni.

De remélem nem valami boyracer, ízléstelen F&F Golf II-t akarsz csinálni, az nagyon ciki lenne.

Inkább valami OEM+, DUB, dapper stb gépet csinálj (na az viszont pénz, nem is kevés).

Minden módosítás valamilyen módon engedélyköteles. Ha vannak konkrét elképzeléseid azokról meg lehet mondani, hogy mi is pontosan a szabályozás.

2018. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A dapper-el beletrafáltál, nem egy NFS-ből szabadult elfajzott rakéta a célom.
2018. febr. 18. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Van már egy autód,de azért szeretnéd tudni mennyire költséges egy autó fenntartása-elég életszerű a kérdés..

-írtál itt mindenféle kendácsolást valami időszámításunk előtti golfra..

Namost rajtad kívül ki a jóisten fogja megmondani,mennyit fogsz rá költeni?

Hisz még Temagad sem tudod,alap fogalmakkal nem vagy tisztában.

2018. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy e46 325i bmw-t vettem és egy ideig így használtam hobbinak, úgymond hétvégi ünneplős autónak mellette melós/napi használós Swift.

Igazából kb évi 4000-5000 km ment bele úgy, szinte alig volt baja kevés km miatt, viszont igyekeztem úgy beosztani, hogy azért havi 2x menjek vele, hogy mindig járjon, ne öregedjen el semmi, és az akksi is töltsön fel+ jól melegedjen fel az olaj. Én nem mondanám annyira költségesnek, ha olyan autót veszel ami elötte is üzemképesen járta az utakat, illetve függ,milyen autó. Én azóta napi használósnak vettem be az autót, igazából ez 20 éves ezek még jobban bírják egy 30-35 éves autóval már kicsit körülményes lenne minden.

2019. dec. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
+Nyaralásokra volt, hogy 1000-1500 km egy huzamba mentem vele és simán bírta, erre is vettem lényegében én. Télen keveset ment de akkor is csak az állagmegóvás miatt érdemes néha menni vele de akkor is legalább egy 20-km-t az átmelegedés miatt, utánna magasnyomású mosóba lemosni ha épp sós latyakos az út és tisztán elrakva, 2-3 hétig pihen és utánna egy újabb ilyen 20-30 km kör. Télen így használtam.
2019. dec. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!