Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1.6 tdi olajcsere?

Skoda Octavia 1.6 tdi olajcsere?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy skoda octavia 1.6 tdi cr 77kw cayc, 2012 és eddig castrol longlife 5w30 -at raktak bele, továbbra is ezt tegyem bele? Évi 20-30e km közt járok, hosszú illetve rövid távok is és mennyi km-ként kell cserélnem? 10e?

Illetve azt hallottam, hogy minden olajcserekor nem árt, ha üzemanyagszűrőt is cserélek (olajszűrő alap).

Ja és még sima kormányom van, meg e lehet oldani multikormányra? Gondolom nincs kábelozásom. Köszi a válaszokat üdv.



2018. febr. 18. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Üzemanyag szűrőt felesleges olyan sűrűn cserélni.
2018. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10e-t szoktak mondani, mások szerint dupláját is simán elviszi, te döntésed. Nézzed meg a szerviz ütemezést, ott benne van milyen sűrűn cserélj üzemanyagszűrőt.
2018. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is pont ilyen kocsim van. 30 ezrenként márkaszervízben megy az olajcsere, közben féltávon pedig magam cserélem.

Legutóbb a márkaszervíz áttért Shell Helix Professional AV-L 0W30ra. Ezzel még csak ötezret mentem, de ezalatt nem éreztem különbséget a korábbi Castrolhoz képest.

Az üzemanyagszűrő csereperiódusa 90 ekm. Ennek ellenére az első tulaj (Posta lízing) 60 ezrenként cserélte. Kérdeztem miért, azt mondták így a jobb. Megtartom én is a szokásuk.

A multikormánynak semmi akadálya, még akár a 3as Octavia dizájnosabb multikormánya is berakható. Egymagad viszont nem fog menni, kábelezés, vezérlő csere, légzsák csere, átkódolás szükséges:

[link]


Egyébként minden gyári extra utólag is beépíthető. A bonyolultság az egyszerű, pár perces kódolástól (kanyarkövető ködlámpa, keréknyomás figyelő) kezdve az ultrakomplex fukciókig (önálló merőleges parkolásig) széles skálán mozog. Ajánlom a Briskoda.com oldalt, ha érzel rá affinitást.

2018. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*briskoda.net (nem .com)
2018. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt a kormánycsere részlétes útmutatója:

[link]

2018. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Nemrég voltam hátsó féktárcsa +betét cserén és a srácnak kidobott 3fajta tárcsát 4 fajta betéttel (csak telefonon eggyeztettünk) így 2x kellett mennem és, ha minden igaz akkor: elsők: 280*22, hátsók: 255x10 mm? :)
2018. febr. 21. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Eszerint:

[link]


az elsők 280/22mm (átmérő/vastagság) a hátsók 272/10mm-esek. A CAYC motorkódot nézd, ott is a Bosch-os hátsó nyerget!


A "srácnak" mi dobota ki a méreteket? A fenti link ELSAwin export, tehát a hiteles márkaszervizes dokumentáció.

2018. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!