Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin motor vagy Dieselest?

Benzin motor vagy Dieselest?

Figyelt kérdés

Kérdésem és kérésem is volna egyben hogy egy laikus számára (nem vagyok autószerelő) írja le nekem hogy benzines autót érdemes venni vagy dieselest. Előnyei, hátrányai ennek annak. Nagy körvonalakban tudok mindkettőről ezt azt.

Pl, mennyivel kerül többe egy dieseles autó fenntartása mint egy benzinesé HA így van,fogyasztás,stb. és ehhez hasonló hasznos információkat kérnék!

Számomra az autó Aból Bbe jutásra kell,nem versenyzésre és hosszú távon számolnék az autóval, ha már megveszem. (első saját autóm lesz, az egyik kinézett autó pl a Citroen C Elysee 2013)

előre is köszönöm



2018. febr. 19. 15:01
1 2
 1/19 D. Brasco ***** válasza:
81%
Annyi ilyen kerdes volt mar....mi.meg annyiszor valaszoltunk mar ra.....vedd mar a faradtsagot es probald mar meg hasznalni a keresőt!
2018. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, de látom te sem élsz a nélkül teljes életet hogy ilyen stílusban okoskodnál. Köszi de nem kellenek az ilyen hozzászólások. Ha fárasztó számodra akkor ezt mért írtad? sírásra van energiád mi...


Azért írtam ki, (újra) egy ilyen kérdést mert nem vagyok autószerelő nem értek úgy az autókhoz. És FRISS, a mostani autókról szeretnék friss információkat gyűjteni, nem a 2000-es autók motorjairól szériáiról. Nem tudom van e jelentős különbség a régebbi és mostani motorok között, biztos van, ismétlem ezért szeretnék friss információkat gyűjteni róla,( említett típusról is), bocs hogy merészelek kérdezni, inkább mássz vissza a fára..

Lehetőleg segítőkész válaszokat kérek a továbbiakban, ha valaki nem segíteni szeretne hanem játszani az agyát, akkor ha kérhetem ne itt..köszönöm

2018. febr. 19. 15:58
 3/19 D. Brasco ***** válasza:
Azert elég vicces hogy semmi bántót nem írtam,de még te háborogsz mint a tenger,meg továbbra is lusta vagy 5percet rászánni arra ami téged állítólag olyan nagyon érdekel...........
2018. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én egy összeszedett szövegnek örülnék a legjobban ami normálisan, logikusan le van írva. 2-3 szavas, "benzin az jobb, azt vegyél", az ilyenek nem segítenek, valakinek lehet igen, de egy ilyen választ bárki mondhat nem kell hozzáérteni.
2018. febr. 19. 16:07
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de többet nem kérnék irányodból!
2018. febr. 19. 16:09
 6/19 D. Brasco ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=benzin+d%ED..


Az utolso ilyen kerdes alig egy hetes.......

2018. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
C elysee 1.6 szívó az már elég Aból Bbe eljutni, és tök egyszerű szívó benzin, annak nem nagyon szokott semmi baja lenni. Bár a benzin dízel témánál általában az évenként megtett kilóméter és hogy hol van többnyire használva az autó (pálya vagy város pl) szokta eldönteni, hogy melyiket érdemes venni.
2018. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
kb napi 50-60km-ről van szó. inkább két közepes város között használom, tehát olyan erős városi használatról sincs szó hogy 30X-40X kell megállni és elindulni. köszi a választ
2018. febr. 19. 16:33
 9/19 anonim ***** válasza:

Kereső...


Ha rövid távok akkor benzines, ha hosszú, akkor dízel.

Ha normális állapotút veszel, akkor megdől a dízel sokba kerül sztereotípia

2018. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Napi 60 km-nél már jelentősebbet spórolsz egy dízelen.

Más kérdés hogy a franciák sosem tudtak megbízható dízelt gyártani,de nem szeretnék offolni

2018. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!