Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motoros felszerelés...

Milyen motoros felszerelés alap nagy motornál?

Figyelt kérdés

Egy ideje nézegettem már a motorokat viszont nem olyan olcsó móka ez mint előre gondoltam, a jogsi meg a motor mellé protektorok is kellenek és tanácstalan vagyok milyet vegyek.

A következőket néztem ami árban még megfelelne, 120eFt-ot akartam rákölteni viszont láttam hogy ez baromi kevés igy hát inkább kicsit többet fektetnék bele de jobban védjen, viszont nem a legdrágábbat akarom megvenni.


Sisak: [link]


Dzseki: [link]

vagy

[link]


Kesztyű: [link]


Csizma: [link]


Nadrág: [link]

vagy

[link]


Szóval ezeket néztem a kérdésem az lenne hogy szerintetek ezek elég jók-e kezdő szettnek valamint esetleg ajánlanátok más terméket/olcsóbbat. A protektorok amik ezekben vannak jók-e vagy cserélni kell-e? Azért néztem olyat amiben már van is mert nem értek ezekhez a méret nézésekhez meg hogy ne mozogjon benne a protektor mert nem véd annyit.

Bocsi hogy hosszú lett motorosok c(: :D



2018. febr. 19. 21:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leirni, hogy Túra-chopper motorral mennék majd, 250cm3 és olyan 20-30LE közöttivel.
2018. febr. 19. 21:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen motorral mész, egy robogón is veszélynek vagy kitéve.

Én azt szoktam mondani, sisakból inkább kicsit jobbat (Nolan vagy Kappa - euromotor Lehel úton), a többit, ha gondolod, össze lehet vásárolni akár használtan is, ha számít a pénz. Jó dolgokat lehet kifogni, a textil kabátot, nadrágot fogod és kimosod, kész. De persze rajtad múlik, ez csak az én tippem. Én pl. a bőrruhámat (2 részest) 35 ezerért vettem használtan, aztán kimosattam egy ilyen cégnél. Prímán bevált.

2018. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem éri meg spórolni.

1. A te épséged múlik rajta.

2. Az olcsó cuccok nem véletlenül olcsók. Kényelmetlenek, szarok a varrások, szar protektorok stb.

3. Majd te is rájössz, hogy miért volt olcsó. Úgyis venni fogsz jobbat, aztán amit a gagyibbra költöttél, az kidobott pénz.


Nekem konkrétan ezek vannak:

Bőrruha: [link]

Gerincprotektor: [link]

Kesztyű: [link]

Bukó: [link]

csizma: [link]


Ez az alap cuccom. Ezen kívül van meg egy gyári kawa dzsekim, egy Fox protektoringem ( [link] ), meg egy cordura nadrágom. Illetve az elhasznált kezstűk, meg egy HJC FG-17-es bukó.

Én egy Suzuki GSX-S1000-el tolom egyébként.

2018. febr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég jók amit kiválasztottál. De sapkából és kesztyűből komolyabbat néznék.
2018. febr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt a sisakot én nem venném fel. 60-70 ezer alatt nem találtam nekem megfelelő minőségűt. Egyébként jobban jársz moduláris sisakkal, aminek felnyitható az eleje. Ez valamivel nehezebb, de cserében könnyű fel-le venni és versenypályás használaton kívül biztonság terén sem marad el igazán (már a minőségi). Cserében esetleges baleset esetén nem kell levenni rólad a bukót (ami nagyon veszélyes), hogy tudjanak lélegeztetni vagy hányatod eltakarítani. Nekem ilyen van: [link]

Ha már tudod milyen fajtát akarsz, próbálj fel minél több fajtát, nehéz olyat találni, ami kényelmes is és megfelelően szoros egyszerre. Az eladó majd segít.


Nagy hiba: Nem írtál gerincvédőt. Olyat vegyél, amit simán fel kell venni, ne a kabátba berakhatód nézzed. Ezek biztonságosabbak, mert az egész gerincet védik, míg a kabátba rakhatóak az alját nem. A sisak mellett ez a legfontosabb védő, ne spórolj ezen sem.


Shox bőrdzseki teljesen jó lesz. A hátában lévő szivacsot vedd ki, nem ér semmit (ez csak azért van ott, hogy lássad milyen alakú protektort lehetne bele rakni). Az alkar és vállvédő betéteket én lecserélném Forcefield típusúra. Azok többet érnek és jobban szellőznek. Arra figyelj, hogy a könyök és vállproteketorok lehetőleg ne mozogjanak (arra gondolj, ha elesel, ott legyenek a helyükön).


Kesztyűből én inkább a nagyobb méretűt venném, mert azok a csuklót is védik (van olyan is, amin külön protektort is raknak csuklóra). Ilyesmire gondolok: [link]


Csizmából az jó lesz szerintem. Lehet ebből is jobbat venni (ami a bokát jobban védi), de ez elég jónak tűnik.


Nadrágban nem tudok sokat segíteni, mert én farmert hordtam térdvédővel. Mivel elsősorban ingázásra használtam. Arra figyelj, hogy sok kabátba raknak valamilyen megoldást arra, hogy a nadrággal összekössed. Ha van ilyen benne, legyen a kettő kompatibilis.

2018. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5.

Azért azt ne mondjuk, hogy a felnyitható bukó ugyanolyan biztonságos, mint a zárt. Nem mondom, hogy nincs köztük minőségi, de olyan biztonságos soha nem lesz, mint egy zárt bukó.

A másik, hogy pl az én bukóm is fel van szerelve emergency kit-tel, ami azt jelenti, hogy úgy tudják levenni a fejedről, hogy kb semmit nem mozdítanak rajtad (ami ugye nyak/gerinc sérülésnél számít).

Nem kötekedésből írtam, csak gondoltam megemlítem. :)

2018. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Megfogadom a tanácsaitokat! ment a zöldike ;)
2018. febr. 21. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!