Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zörgő hang a motorból, motorfé...

Zörgő hang a motorból, motorfék üzemben és magasabb fordulatszámon. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Motorféknél kb 2.5ezres fordulaton hallani, terhelve 3500 felett. Mintha a vezérműtengely csapágyazása felől, vagy a szelep felől jönne. Az utóbbi 2 hónapban (9ezer km) egy nagyon kicsit hangosodott. A szerelő szerint jelentéktelen, viszont más ugyanilyen motornál nem jelentkezik a dolog. (Toyota 4E-FE 250ezer km)

2018. febr. 21. 21:15
 1/9 anonim válasza:
dugattyú hidrotőke (a swiftnél van hasonló problem)? csak tippelni tudunk a motor megbontása nélkül .. sajnos a szerelők is.. vagy kijön a hiba vagy nem (előbb utóbb sajna kifog de szerintem nem hagy cserben az úton)... főleg azért nehéz ezt megállapítani mert menetközben van..
2018. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Talán az új corolla motorok hidrotőkések, ez még nem.
2018. febr. 21. 22:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Talán lehet információtartalma, ezért endoszkóppal benéztem a vezérműtengely környékére. Semmilyen vállasodása nincs, olyan, akár egy új.
2018. febr. 21. 22:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy a hajtókarcsapágyakkal van (már) kisebb gond. Túl vékony olajat ne használj. 5W-40 vagy 10w-40 legyen minimum és minőségi.
2018. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Télen 0W30-at használok (kevés út, főleg lassan), nyáron 5W40et (sok pályázás, magas fordulat). Most lesz egy pár hónapos időszakom 8ezer/hónap körüli futással. Ha jól sejtem, akkor sürgősen kell nekem egy jófülű szerelő :D
2018. febr. 22. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen olaj van előírva?
2018. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hideg és meleg viszkozitással is tartományban vagyok. API teljesítményszintre pedig SJ vagy SL a minimum. SN-et kap.

Az előző "gazdája" viszont közel 30ezer km-ig, és 4 évig hagyta bent az eladáskori olajat.

2018. febr. 24. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor rá kéne nézni a csapágyakra.
2018. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltam vele szervizben azóta, körbehallgatták kontaktmikrofonokkal, és a főtengely környékén a leghangosabb. Nagy valószínűséggel az egyik főtengelycsapágy adja a hangot. Ellenben állítólag annyira halk, hogy még 30-40ezer km-t jósolnak neki. Ha akkor egyáltalán elromlik.

Sajnálom a dolgot, mert amúgy k*rvára zavar. Azóta megy a fejemben a visszaszámlálás, és egy állandó vízió a blokkba maródó főtengelyről.

Arra jutottam, hogy szétbontom/bontatom, és csere. Milyen buktatói nehézségei lehetnek, ha ennek otthon állok neki? (futómű alkatrészek cseréje, karbantartási dolgok eddig nem okoztak gondot, szal teljesen nem vagoyk elveszett)

2018. febr. 28. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!