Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Wolkswagen golf 3 1.4 benzin...

Zsolt w3 kérdése:

Wolkswagen golf 3 1.4 benzin kinyomta a nívópálcánál az olajat, mekkora a baj?

Figyelt kérdés
Kérdésem kitisztul az olaj vagy cseréljem azonnal? és később lehúztam a kartergáz kivezető csövet persze meleg motornál erősen nyomja a füstöt gázadásra, bír ez a motor még vmennyit? Sajna csak 2 hete vettem az autót.
2018. febr. 25. 20:57
 1/4 A kérdező kommentje:
kérdező vagyok: az olaj emulzió szerű lett ezért gondolom a cseeréjét .
2018. febr. 25. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy kinyomta az olajat a pálcánál, az lehet egy egyszerű O-gyűrű elöregedés is, azt simán ki kell cserélni.

A kartercső eleve füstölget, de ha nagyon, akkor víz lehet az oka.

Ha az emulziót úgy értetted, hogy valami idegen folyadék lenne az olajban, akkor az legfeljebb víz lehet.

Ha füstöl fehéren (vizet éget) a kipufogó, fogy a víz és vajas lerakódás van az olajbetöltőnél...

Akkor általában hengerfejtömítés hiba áll fenn.

Olajbetöltőnél ellenőrizni kell ezt a vajas lerakódást.

Víztartályt meg kell nézni nem olajos-e.

Ilyen hidegben a füstölést nehéz ellenőrizni, mert minden kocsi füstölősnek tűnik.

2018. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod. igen az olajbetöltő nyílás sapkáján világos trutyi van. vizet nem forralja és nem hiányzik belőle. olajat nem tudom eldönteni tartalmaz e gondolom durván látszana. a motorolaj ilyen barnás színű lett . olajat szűrőt megvettem lecserélem . kb 1 hete kapott új olajat és bőven túltöltötte. parázok hogy ilyen olajjal beáll a motor, O gyűrű nem tudom mi nem értek az autókhoz sajna
2018. febr. 26. 19:52
 4/4 A kérdező kommentje:
google alapján fagyás volt a kartergáz elvezetésében vhol, és a gázoknak távoznia kell vhol és a nívónál sikerült neki . az olaj pedig a bekerülő benzin miatt lett ilyen. erről mit gondolsz lehetséges? és mennyit mehetek ezzel az olajjal max ˙(km)?
2018. febr. 26. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!