Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibakód olvasás otthon vagy...

Hibakód olvasás otthon vagy szerelőnél?

Figyelt kérdés
Egy 2004-es Nissan almera 1.5 acenta plus-om van amit 2 hónapja vettem, a kérdésem pedig hogy a most jelzett hiba kódolvasását szerelővel végeztessem, vagy jobban megérné rááldozni egy olvasóra? Amennyiben az utóbbi, milyen olvasóra lesz szükségem? Hallottam olyat hogy a 2003/4 (?) utáni autók jelzései egységesek, de laikus vagyok a témában, aki tud kérem segítsen!

2018. febr. 27. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy ha kiolvastad belőle a hibát, akkor tudsz kezdeni vele valamit, vagy sem. Az autószerelők sem úgy dolgoznak, hogy a gép majd megmondja, hanem megközelítőleg megmondja mi lehet a probléma. Egy ilyen "olvasó" kb 15-20.000ft (nyílván nem gyári). Ha a hibakóddal nem tudsz semmit sem kezdeni, akkor szerintem felesleges megvenni.
2018. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igaz kulfoldon elek, de en (lany letemre) vettem egy olvasot

a sajat kocsimon, a haverom kocsijan es meg a fonokom kocsijan is hasznaltam

igazabol arra volt jo az olvaso, hogy ugye megad egy univerzalis kodot, azt kiguglizod es megtudod, hogy a hiba valami sulyos/veszelyes dologra utal, vagy valami 'aprosagra', ami raer

a fonokom kocsija kidobta a kodot, de neki mennie kellett a 7vegen messzire es felt elindulni a kod miatt

a kod kidobta, hogy az emisszioval van gond, ez abszolut nem veszelyeztetni a vezetes biztonsagat, igy nyugodtan elindult a hosszu utra, es kov. heten bevitte szervizbe a kocsit

a haverom kocsijan az oxigen szenzort dobta ki a kod

a srac megvette az uj szenzort egy haverja 'pusziert' pedig a garazsban beszerelte neki es megsporolta a sulyos szerviz koltsegeket


ha megvan a kod gugli megmondja mit jelent, de a kocsi tipusanak megfelelo forumon ha rakeresel, akkor talan meg szerelesi tanacsokat is kapsz (amennyiben ertesz egy kicsit a kocsikhoz)

2018. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kész vagyok az utolsó beíráson.. :D
2018. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2es jó vicc amit leírtál... :D amit leírtál az nagyon ritka hogy egy hibakód alapján alkatrészt azonosíts és meghatározd a hibát. Úgyhogy én más kocsiján ezt nem erőltetém...
2018. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az emisszió tényleg ilyen kis jelentéktelen hiba egy dpf esetében 😅 lehet azzal menni 😅
2018. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2es jó vicc amit leírtál - 2005-os A6-oson kijott a kod, es a lehetosek kozott ott volt az is hogy O2 sensor

mivel ez elerheto volt es a sarki autosboltban is van az alkatresz raktaron, a haver kicserelte, es lass csodat a kod tobbet nem jott elo, lehet hogy pont mazlijuk volt es jo alkatreszt csereltek, lett volna meg mas otlet, hogy mit kell cserelni annal a bizonyos kodnal de pont azt csereltek ami miatt a kod elojott


tovabbra is fenntartom, hogy aki igazan utana jar a dolognak az kod olvasoval sok kis fejfajastol menti meg magat

de ti csak szaladjatok a szervizbe ha a CEL felvillan es pontozgassatok azokat, akik neadjis' mas velemenyen vannak mint ti....


kerdezo, nekem ilyen olvasom van: [link]

vannak ennel komolyabbak is, szines kijelzos, WiFis, amit akarsz...

2018. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6os. Tehát véletlen pont ráhibáztatok. Ezt nem nevezném javításnak meg hozzáértésnek...
2018. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!