Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik árt többet a karosszéri...

Melyik árt többet a karosszériának?

Figyelt kérdés

Általában heti 2-3x használom az autót.

Melyik árt jobban a karosszériának: ha rajtahagyom a havat, és magától leolvad, vagy ha leseprem? Természetesen ha használom, akkor leseprem finoman.

Gondolom a seprés karcol, a rajtahagyás meg rozsdásít.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. febr. 27. 17:31
 1/7 anonim válasza:
87%

A rozsdásodás az már komolyabb problematika.


Ha jól sepred le, akkor egyáltalán nem karcolsz.

Használj jó minőségű kefét.


Miért csak 2-3x használod?


Ha csak ennyi kevésszer, akkor tartsd fedett helyen, a hótól elzárva!

2018. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Benti partvissal szoktam leseperni.

Sulis vagyok még, és amikor nincs elsőm, és hamar végzek, akkor általában buszozok. Fedett helyre parkolni sajnos nincs lehetőségem.

2018. febr. 27. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl kint parkol az egyik autó, és éppen most sepertem le róla a havat, pedig csak csütörtökön fogok vele menni.

Miért tettem ezt? Mert ha holnap esetleg elkezd olvadni a hó, aztán éjszaka az a vizes hó ráfagy, akkor csütörtökön fél órán keresztül kapirgálhatom majd a jeget az autóról, ami mindenképp ártalmasabb és időigényesebb. Így pedig egy jó erre való, finom kefével, fél perc alatt lehúztam a porhót, és ha nem hullik több, akkor nem lesz gondom.

Ha rajtahagyom a 10 centis havat, hogy olvadjon le, akkor egész nap vizes lesz az autó, ahogy folyamatosan folyik le a víz róla. Ez tuti nem tesz jót neki.

2018. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, ment a zöld kéz.

Remélhetőleg már csak ezen a héten lesz ilyen rossz idő.. :)

2018. febr. 27. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Veszel pár ezer forintos ponyvát, és letakarod... sokkal egyszerűbb lesz letakarítani a havat, ha nem is a kocsin van :D
2018. febr. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezen énis gondolkodtam, de utánanéztem, és többet árt mint használ. Karcolja a fényezést, alászorul a pára, ami beindítja a rozsdásodást..
2018. febr. 28. 07:14
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Autómosó kefével szoktam lesöpörni róla a havat, annak finom a szőre. Ha rá van fagyva, akkor van bolti jégoldó, de általában úgyis leolvad a nap folyamán, arra nem szoktam adni.


Rozsdásodni (szerintem) akkor fog, ha valahol lejött a festés. Nagyobb gáznak érzem a sót, mint a havat. Esetleg a sózott havat, latyakot, amit a többi autó a tiédre ráver menet közben.


Talán néha érdemes egy olyan autószerelőnél átnézetni az alvázat, akinek van aknája, vagy hallottam alvázvédelemről. Valamilyen anyaggal előre lekezelik az alvázat, ami megvédi a sózástól. De találtam erre egy cikket, ha érdekel:


[link]

2018. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!