Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetni tanul a fiam, de nem...

Vezetni tanul a fiam, de nem megy neki. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
20 éves a fiam és levezetett már 50 órát és még mindig nem megy neki. Egyszer már leváltotta az oktatóját, mert az elsővel nem jött ki jól. Beszéltem az jelenlegi oktatójával és azt mondta, hogy azt látja a fiamon, mintha szorongana, amikor valami új forgalmi helyzetbe kerül. Pl nem bírja hirtelen eldönteni, hogy kinek van elsőbbsége, de volt olyan hogy a családi autóval mentünk és a férjem kérdezgette, akkor elsőre eltudta dönteni helyesen. (természetesen a férjem vezetett, a fiam az anyós ülésen volt) A fiam már nagyon el van keseredve, pedig egy céltudatos ember, már szinte önálló. Azért nem értem, hogy 50 óra után sem megy neki, mert engem akkoriban 30 után küldtek vizsgázni a férjemet már 20 után. És nekem is nehezen ment az elején, de a 30-nál már ment. A fiamon szoktam látni, mielőtt megy vezetni nagyon feszült, és nem is nagyon szeret róla beszélni. Teljesen tanácstalanok vagyunk, mert ha abbahagyja oda vész 200 ezer forint viszont, ha tovább csinálja lehet, hogy még több. Azt még meg kell jegyeznem, hogy a fiamnak van enyhe figyelemzavara, korábban elküldték őt az iskolából vizsgálatra. Szóval lehet ez is közre játszik, mert mondta az oktató, hogy nagyon sokszor figyelmetlen, de látja rajta, hogy igyekszik. Volt már valaki ilyen helyzetben vagy hasonlóban? Mi lett a kimenetele?

2018. márc. 2. 18:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Ne hasonlítsd magadat, meg a férjedet a fiadhoz. Ma teljesen más a vizsga, mások a követelmények és teljesen más a forgalom is.

Szerintem hagyjátok békén, ne beszéljetek erről otthon, ne kérdezgessétek, miközben mentek valahova. Biztosan nagyon stresszeli, hogy az egész család már állandóan ezzel foglalkozik.

Csinálja a saját ütemében és majd meglesz.

A figyelemzavar pontosan mit jelent? Ettől még alkalmas a vezetésre?

2018. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem tud hosszú távon koncentrálni valamire. Meg nem tud több információt elsőre megjegyezni.
2018. márc. 2. 18:54
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a figyelemzavaráról tudtok, akkor miért nem viszitek el egy pályaalkalmassági vagy pszichológus által javasolt más vizsgálatra ? Még az is lehet, hogy a fiú valójában nem akar vezetni, csak nektek akar megfelelni. Egyébként meg nem mindenkinek elegendő az előírt alap vezetési óraszám a kellő begyakorlottsághoz, én is harmadikra mentem át.
2018. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

2: De ez nem lehet veszélyes vezetés közben?

A háziorvos tud róla? Elmondta neki, amikor ment orvosi alkalmasságira?

Ha ez az oka, hogy nem megy neki, akkor nem is az a gond, hogy lassan, nehezen tanulja meg, hanem, hogy veszélyezteti mások életét.

2018. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

Az oktatóm szerint rekordmennyiségű plusz órát kellett felvennem. Nem tudom pontosan mennyit, vagy 70 órám összesen tuti volt. Csak sikerült a jogsi, azóta is vezetek, probléma nélkül.

A hiperaktivitás tényleg veszélyes lehet.

2018. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
88%

38 éves nő vagyok.

18 eves koromban anyám nagyon ambicionálta hogy legyen jogsim. Lett is, 2 év után. Kresz, rutin, forgalom, mindenhol a maximálisat buktam, amivel meg továbbmehettem. Végül borítékért megkaptam a jogsit, az már az utolsó lehetőségem volt a forgalom vizsgán, különben elúszik az egész.

Soha 1 percet nem vezettem azota. 2000-ben kaptam meg, akkor 8 évre adták. 2008-ban megújítottam, 10 évre, idén ősszel kell újra. Megcsináltatom, legyen meg. De nem vezetek, félek tőle. Nem vezettem egy percet sem az oktatás óta. Lehet a fiad is ilyen reménytelen eset 😒

2018. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A fiam akarja a legjobban a jogosítványt, de kezdi azt érezni, hogy reménytelen. Az alkalmassági vizsgán, csak a fizikai állapotot vizsgálták.
2018. márc. 2. 19:21
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

7: Akkor elhallgattátok az orvos előtt? De ezt is el kellett volna mondani.

Lehet, hogy nem is vezethetne.

Azért ezt nem ártana átgondolnod. Ez fontosabb, mint hogy lesz-e jogsija. Gondolom, te sem szeretnéd, hogy a fiad összetörje magát és ő vagy bárki más megsérüljön.

Vezetésnél pont az a lényeg, hogy egyszerre tudj több mindenre figyelni, az egész környezetedre, és gyorsan kell reagálni. És persze nincs olyan, hogy elfáradok egy idő után. Pár órát simán levezet mindenki. Ha a fiadnak 1 óra figyelem is nehéz, akkor nem neki való a vezetés.

2018. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Az orvosi vizsgálatot a fiam az maga intézte. És szerintem, ha kérdeztek is olyat tőle, hogy van-e valamilyen tartós betegsége gondolom nem gondolt arra, hogy a figyelemzavart is betegségnek kell tekinteni. Megmondom őszintén, ha tőlem kérdezték volna nekem se jutott volna az eszembe, mert azért kicsit erős szó rá a betegség kifejezés.
2018. márc. 2. 19:58
 10/25 anonim válasza:
100%

Én voltam/vagyok, stresszhelyzetben megijedek és elengedem a kormányt vagy lefagyok és nem csinálok semmit.


Nem tudjuk, hogy konkrétan mi a baja, de szerintem ő is leblokkolhat, talán pszichológus segíthet. Velem gyerekkorban törtènt egy stresszes helyzet, szerintem amiatt kapcsolhat be ez a leblokkolás nálam akaratlanul.


Egyébként nálam ez máskor is előjön, sima vizsgán, vagy hangos szóváltásnál vagy más kellemetlen dolog kapcsán. Nála nincs ilyen?


Ne kérdezgessétek tovább, hogy hogy mentek a dolgai, meg mikor mit kell csinálni.


Ha az én fiam lenne, elvinném a pusztába valami kietlen részre, ott vezethetne, vagy dodgemezni, hogy sikerélménye legyen. Lehet csak az önbizalom hiányzik belőle és semmi egyéb gondja nincs.


Nekem van 2 snis voltosztálytársam, az egyik adhds volt(meg más gondjai is voltak), még gimiben lett jogsija..

2018. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!