Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó motortér mosás?

Autó motortér mosás?

Figyelt kérdés
BMW E46-om van, eléggé koszos főleg olajos a motortér. A motoron van műanyag borítás felől. Szerintetek merjem autómosóba kimosni a motorteret? Nem lehet baja tőle a motornak vagy másnak ha vigyázok, hogy az aksit ne érje?

2018. márc. 4. 20:59
1 2
 1/11 A jó édes ***** válasza:
De, lehet baja. Főleg ilyen veterán típusnál, ha kezdenek elérni a tömítések, s egy kis víz beszivárog valahova. Nagynyomású vízsugárral nem mosunk személyautó motorteret, azt csak szépen óvatosan kézzel szabad. Terepjáróknál vagy munkagépeknél más a helyzet - ott más szabványoknak kell megfelelni (gázlómagasság, stb.) és az újabb típusok is jobban bírják a vizeskedést, de egy ilyen öreg kocsival már nem érdemes próbálkozni szerintem.
2018. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor esetleg otthon majd jó időben szappan plusz kerti csapról csövön víz?
2018. márc. 4. 21:44
 3/11 A jó édes ***** válasza:
Lehetőleg csak egy vödör víz, kefe, szivacs és autósampon. A tisztítás lényege, hogy minél több koszt szedjen le - nem pedig az, hogy minél több vizet használjon el. Felesleges öntöző szerszámokkal nekibuzdulni, csak vízpazarlás és nem is figyel oda az ember annyira a részletekre, nem lesz olyan alapos.
2018. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
szóval akkor az a lényeg, hogy egy vödör víz nem okoz neki gondot kívülről.
2018. márc. 4. 21:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Brigéciol, ecset, majd slag!

Ez a recept!

2018. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én is slagra gondotlam. Szóval akkor annyi víz fentről nem árt neki?
2018. márc. 4. 22:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Brigéciol után nagyon kevés víz is elég!
2018. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 crudy ***** válasza:
Nem kell sok viz, de ha ontod ra attol se lesz baja. A nagy nyomas ami bajt csinalhat. Illetve csatlakozok, vezetekek kore nem kene mennie a viznek mert a szigetelesek mar regiek.
2018. márc. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miután lebontottad az útban lévő burkolatokat, alul is, hogy ne álljon meg a szenny rajta!

Ezt a módot ajánlanám:

https://www.youtube.com/watch?v=PRSoRkM8GcM

2018. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eddig ahányszor voltam autókozmetikában, mindig volt ott legalább egy autó, amelyik motormosás után vagy be sem indult, vagy ha igen, akkor nem ment minden hengere, ilyesmi. Szóval én nem csinálnám, az fix.
2018. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!