Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó ötlet lenne nekem ilyen autó?

Jó ötlet lenne nekem ilyen autó?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Škoda Superb második generációja(2008-2012). A legszimpatikusabb motor számomra a 2.0TDI CR (125kw). 15 000 kmt teszek meg egy év alatt körülbelül, sokszor csak átugrok a szomszédos városba, ami 15kmre van. Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy nem-e nyírnám ki a dízelmotort ilyen kis távokkal. Persze megvárnám míg bemelegszik és lehűll. Eddig jórészt csak benzines autókat vezettem (dízelt csak párat). Megemlíteném, hogy 23 éves vagyok, nem tudom mennyit számít. Válaszaitokat előre köszönöm!

2018. márc. 5. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Motornak nem árt, a részecskeszűrővel lesz a baj. Rövid távon nem képes végigcsinálni a tisztító rutinját, ezért egyre jobban elkoszolódik, míg végül feladja a harcot. Ezeknek cseréje elég költséges.
2018. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak a szükség nem követeli meg, én nem vennék egy ilyen testes autót dizel motorral évi 15e km-erre. Amit előttem mondtak az teljesen helytálló kijelentés, egyébként a 2.0 CRTDI nem rossz motor ettől eltekintve, de fölösleges számodra. Bár ha ennyire húzza a nadrágzsebedet a pénz, én valami kisebb, könnyebb autót vennék valami izmos benzines motorral, élményt tekintve sokkal többet nyújt :)

(RS Octavia 2.0TSI-vel mondjuk, vagy csapott hátúból ott a Golf GTI még konszernen belül)

2018. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Erre sima benzines való. Hogy milyen ízlés s pénz kérdése. Én személy szerint valami egyszerűt választanék azokkal a kényelmi berendezésekkel amik számomra fontosak. De ha kell a méret akkor is benzinesben venném.
2018. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!