Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumi repedezettség?

Gumi repedezettség?

Figyelt kérdés

Hankook Ventus S1 evo gumiaim 2014-es gyártásúak, oldala szép, futófelület relative szép, de bordázása abból is csak az egyik ami körbe megy de mind a négynek repedezett. Nem szeretném eldobni őket mert még se nem korosak annyira, illetve van benne még elegendő minta is.

Mit tegyek? Nagyon nagy gond a repedés?



2018. márc. 8. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A repedés arra utal, hogy a gumi anyaga elöregedett, így nem is tapad rendesen, főleg vizes úton. Megérett a cserére. Sokan járnak ilyen állapotú gumival, de tudni kell, hogy kockázatot vállalsz a használatával. Mondjuk látni is kéne, ha nem csak felületi hajszálrepedés, hanem mélyebb, akkor azonnal kuka.
2018. márc. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előző tökéletesen leírta
2018. márc. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak felületi természetesen
2018. márc. 9. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Szuper, akkor használhatod nyugodtan!

Persze van aki azt mondja, támogatván a gyártókat, hogy ez már csereérett és vegyél újat.

Nekem 2009-es GoodYear van fent, semmi bajuk, 1,5 éve még fújni sem kellett és nem megyek bele ebbe az idétlen "friss gumi?" vagy "régi gumi?" bolondériába.

Tudom... igen... a hozzám hasonló parasztok miatt veszélyben van az egész ország lakossága...

Az évi 1500 Km futásommal.

2018. márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 nagyon penge vagy. Persze van, aki csak saját bajából tanul, te is ilyen leszel. Én anno nem is tudtam erről a problémakörről és úgy jártam elöregedett (de még jó futófelületű) téli gumival. Az árokban kötöttem ki, csak szerencsén múlt, hogy éppen nem jött szembe senki, mert onnan már csak halottaskocsiban vittek volna el.


A gyártók 4-5 évre határozzák meg a gumi élettartamát. Ezt nem csak az eladások serkentéséért teszik. A '14-es gumid már pont a határon van, ha látható repedések vannak már rajta, az a végét jelenti. Cseréld le.

2018. márc. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még egy szezont lehet elmegy, de elég furcsa, hogy ilyen hamar kirepedezett. Én jártam például egy évet ugyanígy repedezett, de 9 éves Bridgestone gumikkal, azzal sem volt semmi gond, ha ez megnyugtat.
2018. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!