Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót választanátok?

Melyik autót választanátok?

Figyelt kérdés

2 autót néztünk ki. Suzuki vitara (5 millió) és Ford Ranger (9.2 millió).


Lízingelnénk az autókat szóval egy 30%os önerővel kb ugyan annyi lenne a havi díj, ha a vitarát 2 évre a rangert meg 5 évre kötjük. Plusz a rangernél az ÁFÁt vissza tudnánk igényelni haszongépjárműként a cégünknek, így az a 9.2 millió is inkább 7 lenne.


A Ford jobban tartaná az árát és 5 év mulva lehet bármi avulás nélkül eladhatnánk ha az áfa vissza igénylést is nézzük, de a Vitara 5,3as fogyasztásával a Ford 11es fogyasztása nagyon nem tud vetélkedni, plusz ha bármi baj van az autóval biztosan legalább 2x annyiba kerül a javíttatás.


Persze a Ford hasznosabb is lenne különféle dolgok szállítására (cégnek) meg ez úgymond az "álom autónk", de a vitara is hellyel közzel megfelelne.


A Rangernek az offroad előnyeit nem használnánk ki, leginkább városban vezetnénk.


Szóval mindkét autó bizonyos értelemben jó lenne és annak ellenére, hogy teljesen külön kategóriákban vannak még is nehéz a választás.


A ford fele húz a szívem. Nekem jobb pénzügyi befektetésnek tűnik, meg élvezetesebbnek, de félek az emberek megitélésétől és féltem az autó biztonságát.


Egy olyan környéken lakom (panel), ahol a Vitara is kitünne a tömegből és legdrágább autók között lenne, plusz a Ford Ranger ránézésre lazán 15-20 milliósnak tűnik az új designal, én is laikus szemmel (persze, aki érhozzá annak nem) azt hittem, hogy kb annyiba kerülne és félek, hogy a közeli ismerőseim is máshogy ítélnének meg.


Ti melyiket választanátok? Valós vagy megalapozatlan a félelmem, hogy random emberek szimplán irigységből megroncsonák a Ford Rangert a környéken ahol lakom vagy csak egy bevásárlóparkolóban?

(Tudom, hogy nem annyira egetverően nagy értékű autóról van szó, de nagyon kitűnik a tömegből)



[link]


[link]



2018. márc. 10. 12:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg a Ford dízel és mostanában mindenki arról beszél, hogy ki akarják tiltani a dízeleket pestből, ami nem fog megtörténni, de enyhébb szankciók lehetnek.
2018. márc. 10. 12:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Huu, mintha magamat olvasnám csak én továbbléptem és nem panelba lakok, de utcán parkolok.


Döntsed el, fontos a fogyasztás? Ha igen akkor Vitara.


Ha érdekel, hogy mások mit gondolnak és nem szeretnéd felvállalni akkor 5 ajtós Niva. Nekem öntötték már le a 300ezer forintos autómat is kólával meg karcolták meg csak úgy ( mióta figyeli kamera azóta nem ) szóval ez szerintem lutri, hogy lesz e kár.


Én nem vennék fel hitelt, semmire, de ha döntenem kéne akkor Ford, és, hogy miért? Mert tetszik, nem érdekelne a fenntartási költség ha már önerőt ki tudok pergetni, meg mindegyikre van gari, nem?

2018. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

9 milliós autó mellett a fogyasztás nem lehet mérvadó. Számold ki hány kilométert kéne menned vele, hogy a vitara jobban megérje. ÁFA visszaigénylés miatt is az tűnik a jobb választásnak, végül a pakolhatóság is messze felülmúlja a suzukit.

Egyébként miért a ford lett a nyerő? Ott van pl. az Isuzu, ami nagyon megbízható és jóval olcsóbb. De éppen az összes nagy márka ad el már hasonló járműveket.

2018. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ültem az új Vitara-ban, szép meg jó meg minden, de azért látszik rajta, hogy Suzuki, beltér kidolgozottsága, finomsága stb. Szóval inkább Ranger, de őszintén szólva egyik sem, városba semmi értelme egyik autónak sem.


Ha meg választásnál az számít, hogy ítél meg a proli akkor te még gyerek vagy ahhoz, hogy autód legyen.

2018. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha városban menne többet akkor felesleges egy pickup!


Egyáltalán van fogalmad arról, hogy hová tervezték a pickupokat? Persze sok kicsi pélós próbál vele kompenzálni, meg terepjárókkal, de ezek elsősorban vegyes, földutakon való közlekedésre voltak kitalálva.

2018. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos összességében vegyél Transitot akkor!
2018. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!