Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 mennyire üzembiztos?

Audi A6 mennyire üzembiztos?

Figyelt kérdés
Sziasztok Audi A6 c7-et néztem abból is 2012-t . itt nálunk Írországban sok van eladó 99% dízel . szerintetek megéri egy 150-200 ezer km-es dízelt megvenni? vagy úgy magát a kocsit?
2018. márc. 13. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:

feltettél egy olyan általános kérdést, amire ember nem válaszol. Miért?

1. Nem írtál motort, ez az alap.

2. Nem írtál árfekvést, sem használati módot.

3. Nem ismerjük a kinti alkatrész és szerviz árakat.


Az autó amúgy jó, hiszen Audi, de a fenntartása nagyon nem olcsó itthon sem. Kint alighanem még többe kerül.

2018. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
audi a6 c7 ebből ismertek a motorfajták. azt kérdeztem melyik motorral érdemes venni. ezeknek egy azon árfekvésük van
2018. márc. 13. 13:52
 3/10 A kérdező kommentje:
egyébként napi használatra venném és majd vinném haza ottani használatra
2018. márc. 13. 13:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen autót csakis dízellel éri meg venni szerintem :) Nekem egy 2011-es 3.0 TDI van, imádom. Már 270 ezer km-nél jár lassan, én vagy 50 ezret raktam bele. Konkrétan semmit nem kellett rá költeni (csak kopó-fogyó dolgok). Imádom, az enyém Avant, szerintem gyönyörű ez a forma, mai napig is frissnek hat, laikusabbak el is hinnék, ha azt mondanám, hogy új autó (ugye ez egészen mostanáig gyártásban volt).
2018. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ez az új forma már nagyon futurisztikus szerintem. Beszéltem erről az audi témáról néhány ismerősömmel párszor és volt aki azt mondta 2004 utáni autót nem is venne mert mind már a tervezett elavulás jegyében születtek meg hogy dízelt használtan nem normális aki megveszi és hasonlók. De hát kitudja igazából. 2.0 de inkább 3.0 TDI felé húzok szerintem az jobban illik egy A6-ba. Csak félek tényleg a turbó dízelektől mert kb mindenhol csak köpködnek rájuk
2018. márc. 13. 21:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt a 4-esnek elhiszed, hogy 50 ezer km alat nem költött az autóra, kérdezz meg valakit, akinek ilyenje van:)

Ugyanis vezérlést 220 körül kell cserélni szerintem, valamint a lengőkarok, fékek cseréje is gyanús. Nem elromlásokról beszéltünk, fenntartási költségről. És a 3.0 még fogyaszt is. Hazahozni meg egy jobbkormányos autót....

2018. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó autó, nekem 3,0 van, nagyon szeretem.

Fenntartási költsége sem egy ördöngösség.

A kedves utolsó, a 4es azt írta , hogy a kopó-fogyó alkatrészeken kívül nem kellett rá költeni.

2018. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Kedves 6-os, most beismerted, hogy mennyire vagy képben. A 3.0 TDI-nek láncos a vezérlése, amit elméletileg nem is kell soha cserélni, és ha megfelelően használod (nem állandóan padlózod meg ilyenek), akkor nem is nyúlik meg a lánc, tényleg kibír 500-600 ezret. Nincs csereintervalluma, az enyémben is a gyári van.


"Beszéltem erről az audi témáról néhány ismerősömmel párszor és volt aki azt mondta 2004 utáni autót nem is venne mert mind már a tervezett elavulás jegyében születtek"


Ez az egyik legnagyobb hülyeség, amit terjesztenek, a mai autók simán vannak olyan tartósak, mint a régiek, sőt, még jobbak is szerintem.

2018. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval az Audi A6 3.0 V6 TDI-ben nem kell vezérlést cserélni. Érdekes. Akkor én biztosan valami más autót láttam. És a kopó fogyó alkatrészek is drágák, erről beszéltem.
2018. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert sok 3.0 TDI-n mégis ki kell cserélni a láncot, vagy azért mert csillió km van benne, vagy mert rosszul használják. De egy vezérléscsere még nem a világ vége, annyi, hogy ezen kicsit többet tart, mint más autón. Annyiba kerül, mint bármelyik más hasonló kategóriás autó fenntartása, szerintem a kérdező tudja, hogy nem egy Suzuki Swift fenntartási költségeivel lesz egy kategória egy A6.
2018. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!