Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kezdő motort ajánlotok?

Milyen kezdő motort ajánlotok?

Figyelt kérdés
Simsonokat Babettákat nézegettem, robogók is szóba jöhetnek, persze csak 50 cc ig. Mi a véleményetek a motorokról? Válaszokat előre is köszi!

2018. márc. 17. 02:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egyből Yamama DragStar 250 lett, imádtam. Hamar ki lehet nőni mindent.

A robogó nem motor, sztem életveszély az a kis vacak.

35n

2018. márc. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Hát 250-est semmiképp nem ajánlok kezdőnek, aki még legfeljebb szgk-val, vagy biciklivel közlekedett a forgalomban. Szerintem inkább az az életveszély.


Ha nincs gyakorlatod, akkor egy nagykerekes 50-es robogót érdemes venni. Azzal lehet rutint szerezni városban is akár. Azután jöhet a 250-es.

Én főleg kertvárosban robogózom napi szinten, 50-es Dio-val. Az 1. hozzászólónak igaza van abban, hogy egy ilyennel életveszély bemenni Bp-re, vagy nagyforgalmú többsávos útra. De még ezzel is biztonságosan lehet közlekedni kisforgalmú egysávoson, főleg mellékutcákban.


A Simson szervízigényes ahhoz képest, hogy drágán mérik a használható darabokat. Babetta: 207-csak hobbinak jó, ha egyáltalán még nincs szétrohadva a tankja. 210: jó, csak nagyon gyenge a forgalomban. A régebbi mopedekhez meg nehéz alkatrészt találni, ezért inkább a robogók között érdemes nézelődni. Könnyebb is eladni szerintem, amikor már kinövöd.

2018. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát simsont ne vegyél de ha mégis szopni akarsz én pont most adom el azt a határ szart
2018. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a rohadt nagy baromságot, hogy nagyobb (akár 600-as, 1000-es) motorral egyből szörnyethal az ember, ha kezdő motoros. Én egy 2015-ös ER6-N-el kezdtem, rá egy évre vettem egy GSX-S1000-et. Előtte még biciklin se nagyon ültem. Akinek van egy kis érzéke hozzá, meg nem nyélgázon akar közlekedni, az simán elgurulgat egy 600/1000-es sporttal is. Ha meg hülye az illető, akkor egy 125-ös fűnyíróval is fel fog kenődni a fára az első kanyarban.

Kérdezőnek meg annyit, hogy a babettát meg a rotyogókat felejtse el. Gondolom AM jogsid van, így 50ccm a határ. A Simson az legalább hasonlít egy motorra. Ha kicsivel több lóvéd van, akkor nézelődhetsz Apriliák között is (rs vagy RX 50 pl)

2018. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen 50cc a határ
2018. márc. 17. 15:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten használnám, kisvárosban. Budapestre nem mennék vele. Maximum a környező városokat járnám körbe.
2018. márc. 17. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!