Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgássérült vagyok de jáni...

Mozgássérült vagyok de jáni tudok. Jogositvány megszerzésénel hogyan álapitsàk meg hogy vezethetek-e rendes autót?

Figyelt kérdés
Jah és ha pl àtalakitottal vizsgàzok de aztán rendes automataváltós autót fogok vezetni mert már csomó segitő rendszer van az ujabb autókba vagy ez nem lehetséges?
2018. márc. 18. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a probléma egészen pontosan? Amúgy van olyan, amivel egyáltalán nem vezethetsz, de olyan is, ami mellett lehet jogosítványod. Ezt legegyszerűbben úgy tudhatod meg, hogy elballagsz a háziorvosodhoz és megkérdezed. Ha az alkalmasságit megadja, akár korlátozással is, akkor szabad a pálya, keresni kell egy olyan autósiskolát, ahol van automata váltós autó, már ha szükséges. Olyanról még nem hallottam, hogy átalakítanának oktató autót mozgáskorlátozott tanuló miatt.
2018. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Alkalmassági hatósági egészségügyi vizsgálaton kell először is részt venni. Ott eldöntik, vezethetsz e. A háziorvos itt nem mérvadó. Zárójelentések kellenek, iratok. Esetleg elküldenek teszt szimulátoros felmérésre budán van ilyen, máshol nem tudom.
2018. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, hogy szimulátorozni küldenek olyat, akinek nincs vezetési gyakorlata, és egyébként orvosilag eldönthető, hogy szükséges-e plusz előírás, korlátozás, vagy vezethet korlátozás nélkül, képes a pedálok kezelésére.

Tanuló autót nem egyetlen tanuló miatt alakítanak át, hanem vannak mozgáskorlátozottak oktatására is alkalmas tanuló autók - nem minden iskolában, sőt az r jó, ha az adott negyében van, nem a másik megyeszékhelyen, de a lényeg, hogy vannak autók

2018. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!