Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire bírok eltérni a...

Mennyire bírok eltérni a gyári gumi mérettől szélességben valamint magasságban?

Figyelt kérdés
Nem a felni mérettel van bajom terepjárórol van egyébként szó 235/70/16 os a gyári méretezése és az érdekelne h mekkora az a gumi ami még elfér elöl anélül h a sárvédőbe beleérne kanyarodáskor stb. PL egy 225/75 még elférne vagy mindegy igazábol h most mi a példa honnan tudom h mi a maximum amit alátehetek? Ezt hol tudom megnézni valami táblázat az adott autó típushoz? vagy valami más esetleg ?
2018. márc. 18. 16:03
 1/4 A kérdező kommentje:
265/75 öt akartam írni elírtam a részletezésben!
2018. márc. 18. 16:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Kerékmérettől eltérni tilos! Egyedül a perességvel, szélességével tudsz játszani. Ha eltérsz a kerékmérettől, a sebességmérő is nem megfelelően fog működni, műszakin se megy át. Max úgy tudsz öblösebb gumit felrakni rá, hogy veszel kisebb felnit. Arra rá tudsz tenni öblösebb ballonosabb gumit
2018. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Volt terepjáróm, tapasztalat az hogy senkit sem érdekel milyen kerék van rajta. A rendőrt sem. A műszakiztatót sem. 235/70 16 volt gyárilag. Vettem 275/70 15-öt. Az osztókör 6x139.7 a legtöbb terepjárón. Nekem szerencsém volt mert 16-ról tudtam váltani 15-re, az előző modellen ilyen volt, a féktárcsát meg nem növelték hozzá, és tökéletesen el is fordult a kerék, a tehermentesítőre is felfeküdt stb. Ezekre figyelj felni vásárláskor és ha már felnin van a gumi próbáld fel. Terepgumit érdemes mellőzni ha nem muszáj, tényleg csak terepre való :)
2018. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Átmérőben 1-2% eltérés megengedett. Nem a km óra a fő probléma, hanem a futómű geometria. Nem rakhatsz fel ilyen magas oldalfalú gumit. Lehet, hogy nem büntetnek meg, de akkor sem biztonságos, ha közúton is használod.
2018. márc. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!