Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható a dízel?

Megbízható a dízel?

Figyelt kérdés
Új kocsi vásárlásán gondolkozom, csak kicsit tartok a dízelektől. Egyrészt, hogy már több városból ki akarják tiltani őket, másrészt hallottam több olyanról is, hogy esetleges hiba miatt magától a maxig pörög fel, majd kiába állítanám le a kocsit, a motorja saját maga szívja az üzemanyagot vagy hiba esetén az olajat. Egy 2-3 éves BMW-nél ez mennyi eséllyel fordulhat elő? Pontosan milyen alkatrészeket érdemes sűrűn ellenőrizni vagy esetleg cserélni, hogy ilyen ne fordulhasson elő?

2018. márc. 20. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szóval nem új a kocsi hanem 2-3 éves, csak neked lenne "új"? :)


Ha elszabadul a dízel azt tök egyszerű megállítani, csak be kell fogni azt a rohadt levegőszívó csonkot.


Amúgy külföldi a kocsi?


Ajánlom figyelmedbe eme kedves videó megnézését:

https://www.youtube.com/watch?v=GrS4U82im6s&t=626s

2018. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha jó állapotú akkor megbízható. De senki nem lát bele, hogy ezt megmondja kívülről.
2018. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha új lenne akkor biztos vétel, de hasznaltan kicsit neccesebb. De szerintem ha normalis eloeletu akkor a 2-3 evesnek sem szabad hogy baja legyen.

A kitiltas meg odebb lesz azert, es nagy elony ha Euro6os.

2018. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen németből hoznám be, 100 ezer km alattit. Amelyiket kinéztem biztos előéletű, végig hivatalos BMW szervizbe vitték átvizsgálásra, olajcserére pl, amit rendszeresen vezettek mind a szervizkönyvbe
2018. márc. 21. 06:56
 5/13 A kérdező kommentje:
úgy tudom, hogy akkor szabadul el, ha összefolyik a gázolaj a motorolajjal valamelyik alkatrésznél (turbónál talán ha jól emlékszek) és akkor a fizika elvén folyamatosan szívja magába az éghető anyagot a motor.
2018. márc. 21. 06:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Amit te 100000 alattinak gondolsz , az lehet 380000 is.

[link]

[link]

[link]

Pont bmw-t ne vegyél.

2018. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

persze 100e km alatti BMW-t eladnak és nem otthon jó pénzért hanem keletre olcsóbban...


ember, hol élsz? :D

Ezek mind tekert autók.... mielőtt beviszik a márkaszervízbe felkeresnek egy "illetékest" aki pár euróért visszapörgetni neki az órát és a szervízben már a hamis km óra állás kerül feljegyzésre.

2018. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát várjunk csak? ezek szerint én élek rossz helyen.....szóval ma már nem lehet találni F30-ast (amit még ebben a pillanatban is gyártanak) 100ezer km alatt? Ha németországban valaki eladja a kocsiját akkor azt csak a kelet európai országokban lakóknak adja el? talán 5 millió helyett akár a duplájáért is tervezem autóvásárlásra? ja értem. jó tudni, hogy már tekert km-el jönnek le a gyártószalagról xdd
2018. márc. 21. 19:03
 9/13 A kérdező kommentje:
szerintem meg ez nem csak bmw-ket fordulhat elő, én már az Opeltől kezdve Suzukiig mindent láttam égni.
2018. márc. 21. 19:04
 10/13 A kérdező kommentje:
vagy akkor mondok 1 évet, ott biztosan lesz 100ezer alatti kocsi...
2018. márc. 21. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!