Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsit eszi a motorolalajat...

Kicsit eszi a motorolalajat meg a hűtővizet is, normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Elfogyott a hütővizem, minimum jelzés alatt volt, ilyen már megesett régebben is, hogy elfogyott, feltöltöttem, aztán megint elfogyott, aztán feltöltöttem megint és jó volt 2 évig, és most megint elfogyott.. vagyis hát a minimum jelzès alatt van nem sokkal. Nem értem hogy tud így eltünni, és ráadásul utána sokáig nem volt vele probléma.

Tócsa nincs a kocsi alatt, olaj is kb 1,5-2 liter fogy el 3500 km-enként.

Nem értem mi van, egyből arra gondolok hogy hengerfejes lehet, de az autó ugyanúgy tök jól megy, tényleg jól megy, van erő benne és a hangja is szép.

Nem lett semmivel sem gyengébb.

Fűtés is van. Nyomja a meleget rendesen.

Kezdek már egy kicsit ideges lenni



2018. márc. 21. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

1.5-2 liter 3500km-ként?

Nem lehet semmire fogni, ha egy motor ennyi olajat eszik, valószínű elég rendesen kopott már. Ha jól megy, nem tudom milyen autó, de pl 120 lóból hiányzik 20, még az is jól megynek tűnik.

Nekem a 25 éves, félig döglött turbós Opelom nem eszik ennyi olajat.

Szóval nem mindegy, mi eszik ennyi olajat, ha egy turbódízel valami, az még nem nagy probléma.

De egy benzines kisautónál már nagy baj.

2018. márc. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem normális. A víz apránként el tud folyni úgy, hogy nem veszed észre, de ez az olajfogyasztás túl van azon, amit normálisnak lehet nevezni.
2018. márc. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!