Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Citroen Berlingo motorház...

SOS! Citroen Berlingo motorháztető bowdent véletlenül kiakasztottam a motortérben, és lecsukás után a nyitó az utastérben teljesen kifordulva marad, így nem tudom kinyitni a motorháztetőt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt már valaki így???

Peugeot Partner ugyanez



2018. márc. 25. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kiakadt a bowden , akkor a nyitó fogantyú teljesen mindegy hogy hogyan áll.

Próbálj a motorháztető alá valamivel benyúlni, és meg nyomni a kallantyút. Vagy pedig aknából alulról felnyúlni .

Bár én még nem jártam igy de valahogy csak oda kell, lehet piszkálni valamivel.

2018. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon megijedtem, és sajnos nem látom a megoldást
2018. márc. 25. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
A kocsi alá kell másznod és onnan felnyúlva kinyitni a zárat. Sok szerencsét.
2018. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
néztem, csak egy vékony karú ember tud oda felnyúlni
2018. márc. 25. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Most néztem meg az én Partnerem. Hát bizony az elég szar helyen van, szűk a hely nagyon.

De már ha igy össze jött én meg csináltam hogy ezután ki tudjam nyitni egy csavarhúzóval is.

Elől fúrtam egy 5-ös lyukat a méh sejt rácsba, ami nem látszik egyáltalán . Csak egy vékony csavarhúzó kell és ki tudom pattintani.

2018. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Néztem én egy Peugeot Partnert, az 1,4-es benzinest, azt nagyon könnyű kinyitni aknáról vagy hanyadt fekve.

Nos, sikerült, elugrottam egy autószerelőhöz, és ős 30 másodperc alatt kinyitotta, most már nekem is könnyű lenne.

A Citroen embléma alatt középen (pont a fekete műanyag lökhárító felett) fel kell húzni vagy 2 cm-re a légbeömlő műanyagot, majd a nyíláson keresztül egy nagy csavarhúzóval jobbra elhúzva a nyitószerkezet mozgó részét azonnal kinyílik.

(Egyébként aknáról nem lehet kinyitni ezt a típust, mert a zárszerkezethez nem lehet hozzáférni)

2018. márc. 27. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!