Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fényezéssel kapcsolatos...

Autó fényezéssel kapcsolatos kérdések. Milyen fajta a jó? Stb

Figyelt kérdés

szeretném telibe fújni a kocsimat. festéshez értek, festékszóró van kompreszsor is megfelelő szűrőkkel stb. nem olyan válaszokat szeretnék mint máshol is hogy otthon felejtsem el, nem lesz jó stb. a kérdésem a következő lenne. mik kellenek hozzá hogy nagyjából jó legyen az egész művelet? alapozó, lakk, szórógitt stb. (a kocsi metál színű). csiszolni milyen papírral kell?

a festéket hogyan kell keverni? mivel? és milyen arányba? részletes leírást szeretnék kérni olyantól aki ért is hozzá és nem csak azt írja le hogy ne csináljam itthon.



2018. márc. 27. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem vagy képben, akkor biztos nem érdemes nekiállni. Elköltesz 100ezret az anyagra, és a végén hányadék lesz a végeredmény, akkor jó sok pénzt kidobtál az ablakon. Márpedig tapasztalat hiányában erre jó esély van. Festés és festés közt elég nagy különbség van.

Ha bemész az autófesték szaküzletbe, az eladó tudni fogja ezekre a kérdésekre a választ, és meg is kapsz mindent egy helyen.

2018. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen, gondoltam rá, hogy boltba kéne megvenni de rendelni szerettem volna ott meg 1000 féle van. a tapasztalatra meg annyit, hogy valahol el kell kezdeni :D
2018. márc. 27. 21:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Valahol tényleg el kell kezdeni, de a fényezést nem otthon! Ez nem egy vezérlés, hengerfejtömítés vagy kuplungcsere, amihez magánember számára is elérhető árú szerszámok és célszerszámok kellenek. És ha emellett elég precíz, simán megcsinálja egymaga is.

Ami alapja egy jó fényezésnek, az egy légszűrős, elszívós hőkamra, ahol nincs egy szem por sem a légtérben! Ha ez nincs, abból nem lesz szép eredmény.

Sajnos a kasztnizás egy ilyen szakma.

2018. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
fent le írtam, hogy nem érdekel ha nem lesz szép. meg csinálom ígyis úgyis. csak segítséget szerettem volna kérni de úgylátom senki nem ért hozzá.
2018. márc. 28. 02:23
 5/10 D. Brasco ***** válasza:

"szeretném telibe fújni a kocsimat. festéshez értek..."


De te ezek szerint értesz hozzá!Akkor már csak azt nem tudom minek jőttel ide kerdezni főleg ennyire alap meg primitiv dolgokat..... Ez kb olyan szintű kerdés,hogy kőműves vagyok,meg értek is hozzá,de meg tudnátok mondani mikyen színű a tégla.......

2018. márc. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"fent le írtam, hogy nem érdekel ha nem lesz szép"

Ha ennyire nem érdekel a végeredmény akkor nem kell 100ezret elkölteni "profi" cuccra.

Vegyél "vazsgittet" csiszold meg durva papírral, tapaszold ki, csiszold meg finom papírral az egész felületet, maszkold le és fújd rá a legolcsóbb flakonos sprét, még mindig jobb lesz a minősége, mint egy bizonytalan kompresszorból kifújt jobb anyagnak és egy nagyságrenddel lesz olcsóbb.

2018. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem pormentes a helyiség, ne ki se állj. 2 nap múlva fújhatod újra, na nem azért mert csúnya lesz, hanem mert nem lesz rajta festék.
2018. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

a kérdésre még mindig nem kaptam választ de az oltogatás az megy.

8:17-es, a festéshez értek festékszóró pisztolyt használtam DE nem autó fényezésre. engem a sorrend érdekel. örülnék ha ezzel kapcsolatos információkat kapnék nempedig ilyen kötekedő stílusú használhatatlan válaszokat. kösz

2018. márc. 28. 11:18
 9/10 D. Brasco ***** válasza:

"festéshez értek festékszóró pisztolyt használtam DE nem autó fényezésre"


Aha....tehat a festéshez értesz de az aládolgozáshoz nem....ez több mint érdekes,mint ahogy az is hogy akkor te megis mit fújtál eddig pisztollyal? A gyerekszobát vagy kutyaólat?

Egyebkent ha tényleg ennyire sügér vagy ehhez csak azt tudom mondani amit a többiek hogy inkabb hagyd ezt az egeszet mert kar lesz a rápocsekolt anyagért meg időért meg pénzért!Főleg mivel az egesz festes leglenyegesebb resze az elokeszites....az mar hogy a végén csak ráspickolsz valami színt az csak a jégyhegy csúcsa!Azt meg nem ezen az oldalon fogod megtanulni egy 10mondatos leirasbol hogy kell csiszolni/gittelni stb......de hogy ne az legyen hogy te szegeny nem kapsz hasznalhato valaszt akkor tessek:fogod aztan 180-as papirral lecsiszolod ahol serult a felulet vagy rozsdas stb......gittelsz...megint csiszolsz kb 400-as papirral....szórózol.....vizesen csiszolsz kb 800-as papirig.....zsirtalanitasz....alapozo/szín/lakk.....majd polirozol!Gondolom ezzel most sokkal előrébb vagy.....

2018. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát ha hiszed ha nem igen, előrrébb és köszönöm :D még annyi, h az egész kocsit le kell csiszolni vagy csak ahol sérült? a gittelés már kész van amúgy
2018. márc. 28. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!